Ikony Muzyki - Poeci Rocka - IKONY MUZYKI: "POECI ROCKA" - nowa trasa koncertowa z kultową muzyką w Bydgoszczy

Bilety na koncert Ikony Muzyki - Poeci Rocka - IKONY MUZYKI: "POECI ROCKA" - nowa trasa koncertowa  z kultową muzyką w Bydgoszczy - 18-04-2021

Ikony Muzyki - Poeci Rocka - IKONY MUZYKI: "POECI ROCKA" - nowa trasa koncertowa z kultową muzyką w Bydgoszczy

Krystyna Prońko , PIOTR ROGUCKI , Paulina Przybysz , Sławek Uniatowski , Łukasz Lach

18.04.2021 18:00

Bydgoszcz(Kujawsko-pomorskie) - Hala WS Łuczniczka


"Poeci rocka" to muzyka rockowych bardów, gigantów scen drugiej połowy XX wieku takich jak m.in.  David Bowie, John Lennon, Neil Young, Bob Dylan, Elton John, Jim Morrison i The Doors, Lou Reed czy Patti Smith. Z ich przebojami zmierzą się uznani artyści: Krystyna Prońko, Paulina Przybysz, Lena Romul, Piotr Rogucki, Sławek Uniatowski i Łukasz Lach oraz gość specjalny trasy John Porter.  "Poetów Rocka" przygotowuje muzycznie Leszek Biolik, odpowiedzialny za sukces trasy "Cohen i Kobiety", a narracyjnie dziennikarz Marcin Tercjak, który podczas koncertów ze specjalnie zaaranżowanego na scenie radiowego studia przybliży widzom historię piosenek i muzycznych legend. 


Będzie to niepowtarzalna okazja do spotkania z utworami, które dla milionów ludzi są soundtrackiem życia, przypomnieniem emocji, które towarzyszyły nam, kiedy słuchaliśmy tych nagrań z trzeszczących winyli albo na "uciekających" falach Radia Luksemburg- mówi Leszek Biolik, kierownik muzyczny trasy "Poeci rocka". Koncert "Poeci Rocka" jest hołdem dla wszystkich wielkich artystów, którzy inspirowali mnie przez lata do pisania własnych piosenek. To święto świetnych tekstów od Dylana, Patti Smith, aż po mroczny "Nowy Jork" Lou Reeda. Większość artystów pochodzi z mojego pokolenia. Ekscytujące jest to, że mogę osobiście interpretować ich piosenki, w pełni rozumiejąc czasy, w których powstawały - dodaje jedna z gwiazd koncertu John Porter.

"Poeci rocka" to również ważni twórcy dla młodszego pokolenia wykonawców trasy, jak np. Pauliny Przybysz, która tak opowiada o swoim zetknięciu z tamtymi kultowymi utworami:

Kiedy na liście zobaczyłam "Redmption Song" Marleya to wstępną rezerwacje zrobiłam w sekundę. Ten numer od wielu lat chodzi mi po głowie i jakoś przenikliwie mnie wzrusza. Piosenka Patti Smith "Because The Night" była częścią programu koncertu Women's Voices i jako dyrektorka artystyczna poznałam ją na wskroś i czułam że będzie ekstra zagrać ją w nowym składzie. Natomiast "Big Yellow Taxi" Joni Mitchell było zakodowane we mnie od lat przez sampel w numerze Janet Jackson - "Got Til Its Gone". Więc wszystkie piosenki, które wykonam podczas trasy leżą mi jak ulał.

Czego możemy się spodziewać? Muzycznej uczty, którą gwarantuje Leszek Biolik i doświadczeni muzycy: Bartek Kapłoński, Michał Marecki, Maciej Gładysz czy Andrzej Rajski. Fanom muzyki przedstawiać ich nie trzeba. Krystyna Prońko zaśpiewa m.in. "Have You Seen The Rain" Creedence Clearwater Reviwal, Piotr Rogucki "Perfect Day" Lou Reeda, John Porter słynny "Passenger" Iggy'ego Popa, Lena Romul "Dreams" Fleetwood Mac, Łukasz Lach "Riders On The Storm" Doorsów, a Sławek Uniatowski wielki hit Johna Lennona "Woman". Ikony muzyki. "Poeci rocka" to jedno z najciekawszych wydarzeń na które czekało wielu fanów. Najbliższe koncerty w Krakowie, Bydgoszczy i Łodzi.

Skład artystyczny:
Krystyna Prońko
Pauliny Przybysz
Lena Romul
Piotr Rogucki
Sławek Uniatowski
Łukasz Lach

+ gość specjalny trasy John Porter


wokalistom będzie towarzyszył zespół pod kierownictwem muzycznym Leszka Biolika.
Koncerty Ikony Muzyki Poeci Rocka
18.04.21 Bydgoszcz, HSW Immobile Luczniczka
23.04.21 Kraków, ICE Kraków Congress Center