Mariusz Kalaga i Danuta Wiśniewska w Kaliszu

Bilety na koncert Mariusz Kalaga i Danuta Wiśniewska w Kaliszu - 26-01-2020

Koncert Mariusz Kalaga i Danuta Wiśniewska w Kaliszu

Danuta Wiśniewska

26.01.2020 16:00

Kalisz (Wielkopolskie) - Aula WPA UAM, Nowy Świat 28-30

Udostępnij! Tweetnij! Do terminarza Przypomnij mi


Mariusz Kalaga pochodzi z Dąbrowy Górniczej. Jest Absolwentem Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Piosenkarz, wykonawca estradowy, nazywany jest "Royem Rombinsonem znad Wisły". Zadebiutował w wieku pięciu lat w przedszkolu. Potem, jako nastolatek, mając lat 14 należał do zespołu "Cordis Christi". W drugiej połowie lat 70, XX wieku założył kabaret "Agrafka". Równocześnie śpiewał także w grupach "Buda Folk" i "Unisono". Karierę rozpoczął w 1980 na Festiwalu Piosenki Studenckiej, gdzie zdobył główna nagrodę Złotego Gwoździa, za piosenkę własnej kompozycji "Monopolowy blues". W latach 80 i 90 był solistą Zespółu Pieśni i tańca "Dabrowiacy". W czerwcu 2000 wyjechał do USA na największy na świecie Festiwal Muzyki Contry Fan Fair. Założył również zespół Partners. Występował na festiwalach jak Włochy, Francją, Algieria, Jugosławia, Turcją, Niemcy, Hiszpanią, Austrią, USA. W czerwcu 2012 otrzymał nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego "Zasłużony dla Kultury Polskiej".

Danuta Wiśniewska pochodząca z Siemianowic Śląskich. Artystka znana szerszemu gronu jako wokalistka duetu Die Silinger. Pierwszym zespołem w jej karierze był zespół pieśni i tańca "Śląsk". Była członkinią grupy wokalnej Feet. Wokalistka obdarzona pięknym głosem. Śpiewała takie kompozycje jak Karolinka, Chłopaki czy Ondraszek. Nagrała swój solowy utwór "Najdroższa Mamo". Wszystkie piosenki śpiewane przez artystkę są piękne i wzruszające, ale też niezwykle melodyjne i utrzymujące się w szlagierowych klimatach. Jej twórczość spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających słuchaczy.

Krzysztof Koniarek - z muzyka zwiazany jest od wielu lat. Już w dziedzinstwie rozpoczął edukacje muzyczna. Artysta wydał 2 płyty oraz kilka teledysków. Obecne piosenki Krzysztofa Koniarka odnoszą sukcesy w lista przebojow śląskich stacji radiowych, a sam artysta często gości na antenach tychże stacji.