Yasmin Levy w Gdańsku

Bilety na koncert Yasmin Levy w Gdańsku - 06-04-2020

Koncert Yasmin Levy w Gdańsku

Yasmin Levy

06.04.2020 20:00

Gdańsk (Pomorskie) - Stary Maneż, ul. Słowackiego 23

Udostępnij! Tweetnij! Do terminarza Przypomnij mi


YASMIN LEVY

gwiazda world music ponownie w Polsce!

 

Uwielbiana przez publiczność artystka wystąpi w Polsce już wiosną 2020:

 

5 kwietnia - Kraków, Auditorium Maximum

6 kwietnia – Gdańsk, Stary Maneż

 Yasmin Levy to artystka, która w swoim głębokim i przejmującym stylu śpiewania jednocześnie zachowuje i wskrzesza na nowo najpiękniejsze utwory dziedzictwa żydowsko-hiszpańskiego ladino, łącząc je z andaluzyjskim flamenco.

Już debiutancki album Yasmin Levy (“Romance & Yasmin”) wywołał wielkie poruszenie wśród miłośników muzyki na całym świecie. Artystka nagrała sześć albumów i jak sama o sobie mówi „nie jestem tylko wykonawczynią pieśni w języku ladino, jestem pieśniarką world music, która śpiewa także we współczesnym języku hiszpańskim i sięga po brzmienia, które ją zachwycają.To już nie tylko ladino, ale także flamenco, tango, muzyka Bliskiego Wschodu.”


Od początku kariery Yasmin Levy z wielkimi sukcesami koncertuje na całym świecie. Wystąpiła
na wielu międzynarodowych festiwalach m.in.: WOMAD w Singapurze, Forum Barcelona oraz
na noworocznym koncercie BBC w Londynie, a także  w jednym z najsłynniejszych miejsc koncertowych na świecie - Carnegie Hall w Nowym Jorku.


Yasmin Levy jako jedna z nielicznych artystek była kilkukrotnie wyróżniana w najbardziej prestiżowym plebiscycie BBC World Music Awards. Magię oddziaływania i skalę talentu Yasmin Levy porównuje się do najwybitniejszych pieśniarek world music młodego pokolenia takich
jak Mariza i Buika.

 Więcej informacji: www.koncerty.com