Lucy&Tom: Wielkie damy piosenki w Szczecinie

Bilety na koncert Lucy&Tom: Wielkie damy piosenki w Szczecinie - 24-01-2020

Koncert Lucy&Tom: Wielkie damy piosenki w Szczecinie

Lucy & Tom

24.01.2020 20:00

Szczecin (Zachodniopomorskie) - Stara Rzeźnia, ul. Wendy 14

Udostępnij! Tweetnij! Do terminarza Przypomnij mi


Lucy & Tom (Lucy & Tom - Revolucy Lucy & Tommy Rooster) to duet podróżujących muzyków, łączących wielobarwny głos i dźwięk gitary elektrycznej.


Wykształcona mezzosopranistka zjawiskowo śpiewająca muzykę rozrywkową oraz wrażliwy i ambitny gitarzysta blues-rockowy. W swoich muzycznych poszukiwaniach sięgają po utwory zarówno Bizeta i Ravela jak i Dalidy, Joe Dassin'a a nawet Bowie'go. Ich niepowtarzalny styl jest kolażem osobistych fascynacji teatrem, sztuką, kabaretem, muzyką jazzową, klasyczną, rockową i bluesową.


Stąd koncerty duetu to nie tylko doskonała muzyka ale też wyśmienite kostiumy i historie opowiadane między utworami.


Lucy & Tom uwielbiają grać dla każdej publiczności. Występowali zarówno na deskach teatrów, w klubach muzycznych jak i świetlicach wiejskich i domach kultury. Koncertowali w Polsce, Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii i Hiszpanii. Jesienią 2017 roku, w Polskim Radiu Koszalin, duet nagrał płytę "Édith Piaf Et Ses Amis", która ukazała się 19 grudnia 2017 roku, w 102. urodziny Édith Piaf, nakładem wytwórni Vintage Records. W marcu 2018 roku podczas X Gali Kultury Koszalińskiej Lucy & Tom otrzymali nagrodę prezydenta miasta Koszalina za osiągnięcia w dziedzinie kultury. Duet wystąpował m. in. w legendarnej Piwnicy Pod Baranami, poznańskim Klubie Blue Note, Scenie Na Piętrze w Poznaniu, Forum Ekonomicznym w Krynicy, Dworze Artusa w Toruniu, Festiwalu Dźwięki Słów w Lublinie.