Trio Możdżer/ Danielsson/ Fresco - MOŻDŻER DANIELSSON FRESCO & HOLLAND BAROQUE - JUST IGNORE IT w Łodzi

Bilety na koncert Trio Możdżer/ Danielsson/ Fresco - MOŻDŻER DANIELSSON FRESCO & HOLLAND BAROQUE - JUST IGNORE IT w Łodzi - 19-05-2021

Koncert Trio Możdżer/ Danielsson/ Fresco - MOŻDŻER DANIELSSON FRESCO & HOLLAND BAROQUE - JUST IGNORE IT w Łodzi

Leszek Możdżer , Zohar Fresco , Lars Danielsson , Holland Baroque

19.05.2021 19:00

Łódź(Łódzkie) - Klub Wytwórnia


Jazzowy Dream Team, czyli znakomity pianista Leszek Możdżer wraz ze szwedzkim wiolonczelistą i basistą Larsem Danielssonem oraz izraelskim perkusistą Zoharem Fresco wystąpią w Wytwórni na koncercie promującym najnowsze wspólne wydawnictwo zatytułowane przekornie "Just ignore it". Towarzyszyć im będzie holenderska orkiestra Holland Baroque. Koncerty odbędą się wiosną w czterech miastach: Wrocławiu, Krakowie, Łodzi i Warszawie.

Publiczność ceni sobie tę polsko-szwedzko-izraelską kolaborację muzyczną za subtelne i wyrafinowanie brzmienie. Artyści osiągnęli harmonię pomiędzy kluczową dla natury jazzu improwizacją a melodyjną przystępnością. W projektach tworzonych przez trio Możdżer Danielsson Fresco nic nie jest oczywiste. Poza fortepianem w tym projekcie Możdżer gra również na kilku klawiaturach i celeście, Danielsson płynnie zamienia kontrabas na wiolonczelę, a Fresco czaruje swoimi perkusjonaliami.

Zespół ma na koncie trzy albumy studyjne: pierwszy "The Time" z tytułem Diamentowej Płyty, pozostałe dwa albumy "Between us and the light" oraz "Polska" osiągnęły już status Podwójnej Platyny.

Przy czwartym wydawnictwie o przekornym tytule "Just ignore it" trio zaprosiło do nagrań orkiestrę Holland Baroque, z którą Leszek Możdżer nagrał w 2017 roku płytę "Earth Particles". Premiera płyty oraz trasa koncertowa odbędzie się w kwietniu 2020. Jaka będzie najnowsza płyta Dream Teamu i Holland Baroque? "Współpraca Tria Możdżer Danielsson Fresco i Holland Baroque przyniosła nieznany dotąd efekt. Dzięki połączeniu różnych kultur i stylów uwolniono ogromną siłę. Taką, która należy do esencji muzyki. Która jest tak stara jak świat i dzięki temu rodzajowi współpracy otrzymuje życie wieczne" - RINUS VAN DER HEIDEN.