Arek Czernysz Trio - GHOST GUEST | Galeria Laboratorium w Elblągu

Bilety na koncert Arek Czernysz Trio - GHOST GUEST | Galeria Laboratorium w Elblągu - 31-01-2020

Koncert Arek Czernysz Trio - GHOST GUEST | Galeria Laboratorium w Elblągu

Filip Arasimowicz , Arek Czernysz , Antoni Wojnar

31.01.2020 20:00

Elbląg (Warmińsko-mazurskie) - Galeria EL, ul. Kuśnierska 6

Udostępnij! Tweetnij! Do terminarza Przypomnij mi


Koncert w ramach cyklu GHOST GUEST | Zgadnij kto? cyklu koncertów w Galerii EL 2020. Wyjątkowo, ze względów organizacyjnych, ujawniamy info o grupie, która będzie koncertować.


AREK CZERNYSZ TRIO
Zespół powstał pod koniec 2016 roku w Gdańsku. Współtworzą go muzycy młodego pokolenia, którzy dzięki połączeniu możliwości wyrazowych akordeonu z jazzową sekcją rytmiczną wypracowali własne, niepowtarzalne brzmienie. Wszyscy są absolwentami katedry Jazzu i Muzyki Estradowej w Gdańskiej Akademii Muzycznej. Arek Czernysz Trio wykonuje autorskie kompozycje utrzymane w stylistyce muzyki jazzowej i filmowej. W kwietniu 2019 roku na Forum Przemysłu Koncertowego KYIV MUSIC DAYS w 32JazzClub w Kijowie miała miejsce premiera debiutanckiego albumu zespołu pt. "Breath". Muzyka została odebrana bardzo pozytywnie zarówno przez publiczność jak i krytyków muzycznych. Zespół został doceniony na krajowych i międzynarodowych festiwalach oraz konkursach, a największym osiągnięciem jest zajęcie I miejsca w 42 Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym "Citta di Castelfidardo" we Włoszech w kategorii jazz music. Jest to największy tego typu festiwal akordeonowy na świecie.

Arek Czernysz - akordeon, kompozycje
Filip Arasimowicz - kontrabas
Antoni Wojnar - perkusja

"Arek Czernysz należy do najwybitniejszych akordeonistów młodego pokolenia w skali nie tylko polskiej, ale i europejskiej. (...) Muzyka Arka w atrakcyjny dla słuchacza sposób łączy elementy tradycji etnicznej, klasycznej i jazzowej. Potrafi on jednak połączyć je we własny, indywidualny i rozpoznawalny sposób (...)"
Marek Romański, Jazz Forum