Ragnar Ólafsson | Koncert w Toruniu

Bilety na koncert Ragnar Ólafsson | Koncert w Toruniu - 17-02-2020

Ragnar Ólafsson | Koncert w Toruniu

RAGNAR ÓLAFSSON

17.02.2020 19:00

Toruń (Kujawsko-pomorskie) - Centrum Kultury Dwór Artusa, Rynek Staromiejski 6

Udostępnij! Tweetnij! Do terminarza Przypomnij mi


Startujemy z nowym cyklem koncertów w kameralnej przestrzeni Domu Muz przy ulicy Podmurnej. Na pierwszy ogień idzie Ragnar Ólafsson – muzyk, multiinstrumentalista i kompozytor prosto z Islandii. Jest członkiem – założycielem kilku zespołów, z którymi wydał kilkanaście albumów. Wykonuje szerokie spektrum muzyczne – od jazzu przez muzykę operową, ludową, pop, rock aż po metal.

Najbardziej znaną z jego grup jest Árstíðir, z którą wydał cztery albumy studyjne (dwa dotarły do szczytu listy najpopularniejszych płyt na Islandii!) i koncertował w ponad 30 krajach! Artysta napisał także muzykę do kilku filmów.

W 2016 Ragnar Ólafsson rozpoczął solowy projekt pod własnym nazwiskiem, pokazując kolejną stronę swojej twórczości. Tym razem to spokojne, nastrojowe granie w klimatach singer -songwriter, folk, country.

Ragnar Ólafsson przyleci do Polski na krótką, solową trasę koncertową. Promować będzie debiutancki album Urges, który zebrał bardzo pozytywne recenzje w prasie muzycznej… ale zagra też kilka nowych utworów, które pojawią się na drugiej płycie – jej premiera zapowiedziana jest na wiosnę 2020 roku.