Bisz / RADEX | Koniec świata w live streamingu | Koncert w Toruniu

Bilety na koncert Bisz / RADEX | Koniec świata w live streamingu | Koncert w Toruniu - 19-03-2020

Bisz / RADEX | Koniec świata w live streamingu | Koncert w Toruniu

Radex , Bisz

19.03.2020 20:00

Toruń (Kujawsko-pomorskie) - Centrum Kultury Dwór Artusa, Rynek Staromiejski 6


Bisz / RADEX to projekt Radka „Radexa” Łukasiewicza – lidera zespołu Pustki – i Jarka „Bisza” Jaruszewskiego – jednego z najbardziej cenionych polskich raperów. To kolejne ich spotkanie, wieńczone kolejnym albumem – jeszcze „ciepłym” krążkiem pod nazwą Duch oporu. Poprzedni longplay Wilczy humor wydany dwa lata temu został bardzo entuzjastycznie przyjęty przez publiczność i krytyków. Świadczy o tym przede wszystkim nominacja do Fryderyka, czy Najlepsza Płyta Roku wg TVP Kultura.

Co przyniesie Duch oporu? Znając gry słowne i językowe potyczki, w których lubują się Ci dwaj artyści, najnowsza płyta, a tym samym artusowy koncert będzie istną polemiką ze współczesnością. Będzie to wielowątkowy komentarz do obecnego stanu świata, swoisty dialog o poklaskach i dezaprobatach otaczającej rzeczywistości – od pułapek cyfrowej płaszczyzny po konstatację kultury masowej, a wszystko to okraszone świetnymi dźwiękami – beatami, przełamującymi stereotypy hip-hopowych korzeni (jak ocenia krążek Gazeta.pl).

Pokaż mi język – jeden z utworów promujących wydaną dwa miesiące temu płytę jest częścią kampanii Narodowego Centrum Kultury „Ojczysty – dodaj do ulubionych”, której celem jest kształtowanie świadomości językowej i popularyzowanie poprawnego i odpowiedzialnego posługiwania się językiem polskim.