Wind Dancer - spektakl tańca irlandzkiego Eriu& SheeBan w Krakowie

Bilety na koncert Wind Dancer - spektakl tańca irlandzkiego Eriu& SheeBan w Krakowie - 15-03-2020

Koncert Wind Dancer - spektakl tańca irlandzkiego Eriu& SheeBan w Krakowie

Spektakl Wind Dancer

15.03.2020 17:00

Kraków (Małopolskie) - Nowohuckie Centrum Kultury, Al. Jana Pawła II 232

Udostępnij! Tweetnij! Do terminarza Przypomnij mi


Sprawdź bilety

Wind Dancer – spektakl tańca irlandzkiego Eriu& SheeBan

Spektakl Wind Dancer to artystyczna podróż na Zieloną Wyspę, w której Zespołowi Tańca Irlandzkiego Eriu towarzyszy muzyka na żywo w wykonaniu SheeBan Celtic Band. Taneczna wrażliwość Eriu w połączeniu z muzyczną zespołu SheeBan, tworzy fascynującą mieszankę pełną energetycznych brzmień i kobiecych choreografii. Wulkan energii obu zespołów nie zostawia publiczności obojętnej – nogi same rwą się do tańca, a ręce do klaskania:-)

Scenariusz i reżyseria: Agata Kowalczyk.
Czas trwania: ok. 70 min.
Występują: Eriu Zespół Tańca Irlandzkiego, SheeBan Celtic Band
Premiera: 16.03.2018 r.

https://www.youtube.com/watch?v=jaXlowyAsn4&feature=youtu.be

Niech Cię utulą irlandzkie wzgórza.

Niech błogosławią Cię jej jeziora i rzeki.

Niech otoczy Cię szczęście Irlandczyków.

Niech Cię przepełni błogosławieństwo świętego Patryka.

(tradycyjne irlandzkie błogosławieństwo)

Zespół ERIU działa w Krakowie od 2006 roku. Powstał z inicjatywy kilku pasjonatek tańca, które, oczarowane muzyką irlandzką, zapoczątkowały istnienie grupy. Na swoją patronkę wybrały Eriu – w mitologii celtyckiej boginię suwerenności i uosobienie Irlandii.

ERIU skupia tancerki o różnych zainteresowaniach i zawodach, których zamiłowanie do muzyki i tańca irlandzkiego owocuje ciekawymi rozwiązaniami scenicznymi oraz klimatycznymi choreografiami.

Choreografem zespołu jest Agata Kowalczyk, tancerka z bogatym doświadczeniem scenicznym i pedagogicznym, absolwentka Instruktorskiego Kursu Kwalifikacyjnego w dziedzinie tańca ludowego.
www.eriu.art.pl

Sheeban Celtic Band – celtycka energia!

Celtycka nuta płynie w niej, zapętla się i przechodzi w całkiem zaskakujące rozwiązania melodyczne i aranżacyjne – naszej muzyki nie sposób nazwać tradycyjną. Utwory oparte o najpiękniejsze irlandzkie i szkockie melodie, tajemnym sposobem zmieniają się w znane z filmów i współczesnej muzyki piosenki.

Zespół tworzą dwie urocze dziewczyny i trzech równie uroczych łobuzów. Wykorzystują tradycyjnie folkowe instrumenty – skrzypce, bodhran, gitary, szkockie dudy, flet, bouzuki – z rytmicznym wsparciem gitary basowej i instrumentów perkusyjnych. Ale to nie wszystko… nie zdziwcie się, gdy na scenie pojawią się nieoczekiwani goście i inne instrumenty.

SheeBan zagrał ponad 100 koncertów w Polsce i za granicą. Zdobył 3 miejsce w muzycznym konkursie na Festiwalu Folklorum w Niemczech.

Pochodzenie nazwy zespołu: Banshee to występująca w irlandzkiej mitologii zjawa zwiastująca śmierć i nieszczęście. Nieco uzupełniając tą mitologię stworzyliśmy postać SheeBan, która jako odwrotność banshee zwiastuje życie, radość i szczęście.

Muzycy:
Michał Chruślicki – gitara
Piotr Galiński – gitary
Kinga Ostrowska – flety
Wojciech Perek – bas
Mateusz Pieczara – perkusja
Agnieszka Plewińska – skrzypce
Błażej Zadwórny – bodhran, cajon, dudy, oraz stompbox i łyżki

www.sheeban.pl

Uprzejmie informujemy, że osobom spóźnionym bileterzy będą – w miarę możliwości – proponować miejsca, których zajęcie nie zakłóci odbioru sztuki pozostałym widzom. Po przerwie (o ile jest) będzie można zająć miejsca wyznaczone na biletach.

Sprawdź bilety