Koncert Muzyki Żydowskiej we Wrocławiu

Koncert Muzyki Żydowskiej we Wrocławiu - 15-02-2020

Koncert Muzyki Żydowskiej we Wrocławiu

Chór Synagogi pod Białym Bocianem , Piotr Wojtasik

15.02.2020 19:30

Wrocław(Dolnośląskie) - Synagoga Pod Białym Bocianem


Wyjątkowy muzyczny wieczór w Synagodze pod Białym Bocianem!

W sobotę 15 lutego, tuż po zakończeniu szabatu, we wrocławskiej Synagodze pod Białym Bocianem odbędzie się wyjątkowa muzyczna uczta. W repertuarze tradycyjnym i synagogalnym usłyszymy Chór Synagogi pod Białym Bocianem pod dyrekcją Stanisława Rybarczyka, przy akompaniamencie znakomitego instrumentalisty - Piotra Rojka. To nie będą jedyni artyści, którzy wystąpią tego dnia w synagodze. Wyjątkowe aranże tradycyjnej muzyki żydowskiej, autorstwa wybitnego trębacza Piotra Wojtasika, wykona septet w nietypowym składzie. Wojtasik zaprosił do współpracy wrocławską wokalistkę młodego pokolenia – Magdalenę Zawartko, a także utalentowaną poznańską harfistkę – Julię Ziembińską. Na scenie pojawi się śmietanka polskiego jazzu: Piotr Wojtasik, Marcin Kaletka, Michał Tokaj, Michał Barański, a także legendarny perkusista – Kazimierz Jonkisz.
Ale to nie wszystko – Artyści zapowiadają niespodziankę – czeka nas wieczór pełen muzycznych doznań!

Chór Synagogi pod Białym Bocianem pod dyrekcją Stanisława Rybarczyka
Piotr Rojek – fortepian
Piotr Wojtasik Septet w składzie:
Piotr Wojtasik – trąbka
Magdalena Zawartko – śpiew
Julia Ziembińska – harfa
Marcin Kaletka – saksofon
Michał Tokaj – fortepian
Michał Barański – kontrabas
Kazimierz Jonkisz – perkusja

Koncert jest częścią projektu skierowanego do wrocławskich Seniorów. W czwartek 13 lutego, o godzinie 14:30, w synagodze odbędzie się „Spotkanie z kulturą i muzyką żydowską dla wrocławskich Seniorów”. Spotkanie poprowadzi Naczelny Rabin Wrocławia i Dolnego Śląska David Basok wraz z Rebecyn Danielle Chaimovitz-Basok. Wspólnie przybliżą słuchaczom zagadnienia związane z historią, kulturą i sztuką żydowską. Część poświęconą muzyce żydowskiej poprowadzi Stanisław Rybarczyk - dyrygent Chóru Synagogi pod Białym Bocianem, jedynego chóru synagogalnego w Polsce, znawca muzyki żydowskiej i synagogalnej. Wstęp na to spotkanie jest bezpłatny.

Koncert Muzyki Żydowskiej
15.02.2020, sobota, godz. 19:30
Synagoga pod Białym Bocianem, ul. Włodkowica 7, Wrocław
Bilety: 40 zł normalne, 30 zł ulgowe (uczniowie, studenci), 20 zł (seniorzy – po uprzedniej rezerwacji pod adresem mailowym: a.szakiel@proarte.org.pl)
*miejsca nienumerowane

Bilety do nabycia: na www.ticketmaster.pl, w sieci sklepów Media Markt, w Centrum Informacji Turystycznej i Rowerowej na ul. św. Antoniego 8 oraz na godzinę przed koncertem w Synagodze pod Białym Bocianem.

Projekt jest współfinansowany ze środków Miasta Wrocław.

Organizator:
Fundacja „PRO ARTE 2002”

Współorganizator:
Gmina Wyznaniowa Żydowska we Wrocławiu

Mecenat:
Miasto Wrocław


www.wroclaw.pl
www.simcha.art.pl
www.proarte.org.pl
www.facebook.com/festiwalsimcha