Italiano Vero - Trasa koncertowa- Trio Boffelli w Zgorzelcu

Bilety na koncert Italiano Vero - Trasa koncertowa- Trio Boffelli w Zgorzelcu - 24-05-2020

Italiano Vero - Trasa koncertowa- Trio Boffelli w Zgorzelcu

Trio Boffelli

24.05.2020 18:00

Zgorzelec (Dolnośląskie) - Miejski Dom Kultury MDK, ul. Parkowa 1

Udostępnij! Tweetnij! Do terminarza Przypomnij mi


TRIO BOFFELLI zaprasza na niezwykłą podróż po Italii, prezentując najpiękniejsze włoskie utwory we własnych, oryginalnych aranżacjach. Repertuar obejmuje znane i lubiane piosenki (Volare, Quando quando quando, Un Italiano Vero), a także mniej znane utwory z festiwalu San Remo z lat 50', 60' i 70'. Siłą napędową koncertu, tak jak samych Włochów, są emocje. Od melodii romantycznych, czasem melancholijnych, po energiczne i żywiołowe rytmy, które zapewnią wieczór pełen dobrej zabawy i chwil wzruszenia. Zespół zabierze publiczność w muzyczną podróż po uliczkach Portofino, rzymskich placach, gorących sycylijskich plażach, romantycznych zakątkach w Wenecji... Nie zabraknie również opowieści o naturze prawdziwych Włochów i anegdot z życia w włosko-polskiej rodzinie. Publiczność dowie się również za co Włosi najbardziej kochają Polskę i jak odnajdują się w jej realiach.


Trio Boffelli jest pomysłem Mai Boffelli (ukulele, głos), jej małżonka Alberto Boffelli (kontrabas) i kuzyna, Diego Boffelli (gitara). Od 2019 roku zespół współpracuje z takimi muzykami jak Sebastiano Danelli (perkusja), Lorenzo Trentin (gitara) i inni. 


Zespół koncertował już w przeróżnych miejscach Europy. Od lat zapraszany jest na festiwal Mercato Italiano we Francji (Avignon, Montpellier, Salon de Provence, Uzes, Cassis), występował również w klubach i estradach we Włoszech. Ostatnie trzy trasy koncertowe w Polsce spotkały się z niezwykle żywą i ciepłą reakcją publiczności. Muzycy zachęceni przyjazną atmosferą podczas koncertów chcą odwiedzać Polskę ze swoją muzyką jak najczęściej.