Paweł Łowicki Band w Łodzi

Bilety na koncert Paweł Łowicki Band w Łodzi - 19-03-2020

Koncert Paweł Łowicki Band w Łodzi

Paweł Łowicki

19.03.2020 19:00

Łódź (Łódzkie) - Keja Pub, ul. Kopernika 46

Udostępnij! Tweetnij! Do terminarza Przypomnij mi


O jego twórczości napisano i powiedziano, że dzięki niej świat staje się pomarańczowy, a życie mniej gna, serca się otwierają a Słońce jaśniej świeci…


Paweł Łowicki
- autor tekstów, poeta, kompozytor, aranżer i wokalista o charakterystycznym brzmieniu głosu. Współpracował z wieloma muzykami zyskując doświadczenie jako producent i aranżer. Z początku duet, następnie trio i kwartet z Robertem Glińskim, gitarzystą i kompozytorem powstały na potrzebę realizacji projektu Pawła "Ballada Rock ma się dobrze." Z muzyki owianej tajemniczością o delikatnych, wysublimowanych dźwiękach, dzisiejszy projekt " Love its key" brzmi mocniej, dojrzalej i odważniej. Teksty docierające do odbiorcy w sposób spontaniczny, naturalny i prosty, podbite brzmieniem zdecydowanych dźwięków gitar, piana czy elektrycznych skrzypiec, potęgują dramaturgię koncertu, który toczy się w atmosferze dialogu z publicznością i wymiany energii w sposób autentyczny. Idee zawarte w tekstach, ich przekaz są w szczególny sposób eksponowane i wraz z muzyką komponowaną wyłącznie na ich potrzeby, tworzą całość co w odbiorze wydaje się być harmoniczną przestrzenią dla słów i dźwięków. Chimeryczny charakter Pawła, życiowe doświadczenia, dzieciństwo w dzielnicy robotniczych osiedli, obserwacja ludzi i sytuacji, przestrzeń polityczno-gospodarcza kraju na przełomie wielu lat, stanowią potencjał pomysłów i inspiracji do tworzenia kolejnych i kolejnych utworów. Sprawy o których pisze Paweł, dotykają każdego z nas, młodych i starych, bogatych i biednych a prostota przekazu czyni tekst dostępny dla wszystkich. Brzmienie bez przerostu formy nad treścią, często skąpe wykorzystanie instrumentarium uwydatnia aspekt literacki utworów. Teksty Pawła Łowickiego mieszczą się w kategoriach poetyckich okresu lat 70tych i 80tych, lecz z uwzględnieniem tego co dzisiaj, a muzyka jest pochodną brzmień dylanowskich, folku amerykańskiego i ponadczasowego rocka jakim brzmi Dire Straits. Niezwykła atmosfera bandu, szczególni ludzie o sercach i umysłach podobnych, pragnienie tworzenia a nie tylko odtwarzania, czyni zespół oryginalnym i jedynym w swoim rodzaju. Profesjonalne podejście muzyków, zaangażowanie i wiedza słyszana jest w każdym aspekcie projektu. 


Zespół gra w składzie: Paweł Łowicki- wokal, gitara, Dominika Skowron - drugi wokal, Robert Gliński- gitary, Jacek Dzwonowski- skrzypce, Wojtek Królikowski- piano, Marcin Kędzia- bas, Tomek Holewa- perkusja. 


Paweł Łowicki realizuje niezwykły, cieszący się ogromnym zainteresowaniem projekt muzyczny, który dzięki nagraniu płyty cd. "Do zobaczenia" oraz emisją piosenek oraz licznym wywiadom w TV i radio, emisjom piosenek takich jak "Anioły", "Niepomarańczowo" czy "Stacyjka", osiąga coraz większą popularność i coraz większą liczbę fanów a propozycja muzyczna Pawła świetnie aklimatyzuje się w scenerii plenerowej, kinowej i klubowej, staję się uniwersalną.


Dlaczego warto przyjść na koncert Pawła Łowickiego?
…jest to muza z przekazem o Tobie, o mnie o Nas…
… teksty dotykają spraw każdego z Nas…