Sztywny Pal Azji AKUSTYCZNIE w Poznaniu

Bilety na koncert Sztywny Pal Azji AKUSTYCZNIE w Poznaniu - 18-10-2020

Koncert Sztywny Pal Azji AKUSTYCZNIE w Poznaniu

Sztywny Pal Azji

18.10.2020 20:00

Poznań (Wielkopolskie) - Blue Note Jazz Club, ul. Kościuszki 76/78


Mamy zaszczyt zaprosić na wyjątkowy koncert zespołu Sztywny Pal Azji. Tym razem usłyszycie ich największe przeboje w akustycznej odsłonie. Już nie możemy się doczekać, aby usłyszeć „Spotkanie z…” i „Wieża radości, wieża samotności” oraz wiele innych pokoleniowych hymnów w nowych, czasami zaskakujących aranżacjach. Legenda lat 80-tych i 90-tych powraca w nowej odsłonie!

SZTYWNY PAL AZJI - zespół, który ponad 30 lat temu zamiast na trójmiejskie deptaki, trafił na festiwal do Jarocina i tam przetarł sobie drogę na największe kontrkulturowe polskie festiwale, został też współtwórcą historii polskiego rocka. Spontaniczny pomysł grupy przyjaciół, by grać razem, przerodził się w zespół w 1986 roku.

Na większe sukcesy nie trzeba było czekać długo. Twórczość grupy, m.in. jej największy hit: „Wieża radości, wieża samotności” oraz „Nasze Reggae”, jeszcze tego samego roku zostały docenione przez publiczność Festiwalu w Jarocinie. Sztywny Pal Azji wracał zresztą na ten słynny festiwal regularnie przez trzy kolejne lata.

Debiutancka płyta Europa i Azja (1987) wzbudziła duże zainteresowanie wśród młodych odbiorców, a utwory ją promujące szybko zagościły na wysokich pozycjach słynnej Listy Przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia. "Wieża radości, wieża samotności" znalazła się na samym szczycie stawki, a w 2014 roku została uznana, przez słuchaczy, za najważniejszy polski utwór wszech czasów (7. Polski Top Wszech Czasów).

W 2017 roku premierę miała najnowsza płyta zespołu - „Szara”, która została bardzo pozytywnie przyjęta przez fanów jak i dziennikarzy.