Mirt, Wilhelm Bras, Tutti Harp | selecta: Agata Kneć w Poznaniu

Bilety na koncert Mirt, Wilhelm Bras, Tutti Harp | selecta: Agata Kneć w Poznaniu - 27-03-2020

Koncert Mirt, Wilhelm Bras, Tutti Harp | selecta: Agata Kneć w Poznaniu

Mirt , Selecta , Wilhelm Bras , Tutti Harp

27.03.2020 19:00

Poznań(Wielkopolskie) - Pawilon Nowa GazowniaTomek Mirt to designer i producent, który od ponad 20 lat działa na polu muzyki, eksperymentując z elementami ambientu, awangardy, lo-fi i techno. Skomponował muzykę do „Ślepnąc od świateł”. Elektroniczną tkankę miesza z nagraniami terenowymi i przetworzonymi akustycznymi instrumentami. Współtworzył liczne inicjatywy w obrębie sceny muzyki niezależnej – oficyny wydawnicze, czasopisma, warsztaty oraz tworzył oprawę graficzną dla innych artystów.


W ramach oficyny Saamleng zajmuje się propagowaniem i wydawaniem nagrań terenowych. Jest także współtwórcą firmy XAOC Devices będącej jednym z czołowych, europejskich producentów systemów modularnych. Prowadzi warsztaty z pracy z syntezatorami modularnymi oraz tworzenia nagrań terenowych.


 


https://mirt.bandcamp.com/


 


Za projektem Tutti Harp stoi Maksymilian Wiśniewski, którego muzyka łączy ze sobą senny, rozmyty ambient przeplatający się z szorstkimi dronowymi fakturami czasem połamanymi beatam jaki i dubowym klimatem. Zadebiutował w gorzowskiej filharmonii supportując projekt Błażeja Króla „król”. Ma na koncie 7 wydawnictw w Polsce jak i w Szwecji oraz wydawał swój materiał w kilku kompilacjach. Współtworzy również projekt Próżnia, skupiający się na graniu emo/techno. Przez ostatnie dwa lata wszystkie utwory są całkowitą improwizacją na systemie modularnym lub taśmach magnetofonowych.


 


https://soundcloud.com/user-388213106


 


Wilhelm Bras to projekt Pawła Kulczyńskiego, miłośnika brzmień ekstremalnych, autora koncertów plenerowych, instalacji dźwiękowych i analogowych instrumentów. Flirtuje z niszową kulturą klubową, noisem i ckliwymi melodiami. W rytmiczne struktury wplata chaos, pejzaże generatywne i skrzące, analogowe wizgi, balansując przy tym chwytliwymi riffami i słodkimi arpeggiami. Koncerty Wilhelma Brasa cechuje wysoki stopień improwizacji, ostateczny efekt wynika z okoliczności danego wykonania. Może to być berlińska piwnica w szybkich tempach, bądź niemal kameralne


wycieczki elektroakustyczne. W ciągu ostatnich trzech lat zagrał ponad 100 koncertów na 3 kontynentach, na międzynarodowych festiwalach i w małych klubach. W 2018 wyszła płyta winylowa „Living Truthfully Under Imaginary Circumstances” inaugurująca wydawnictwo muzyczne artysty – „Attitudes”.


 


https://wilhelmbras.com


 


Selecta: Agata Kneć - twórczyni, organizatorka oraz kuratorka cyklu FORMA. DJ-ejka, producentka muzyczna, autorka audycji radiowych i muzyki do słuchowisk. Artystka audio wizualna, tworząca na płaszczyźnie instalacji, sound artu oraz wideo. Autorka projektu https: //a a a, w którym ambient oraz noise przeplata z field recordingiem, budując dźwiękową narrację. Studentka Intermediów na UAP.

 Powiązane