Bartas Szymoniak "Wojownik z miłości" w Jaworznie

Bilety na koncert Bartas Szymoniak "Wojownik z miłości" w Jaworznie - 05-07-2020

Koncert Bartas Szymoniak "Wojownik z miłości" w Jaworznie

Bartas Szymoniak

05.07.2020 20:00

Jaworzno(Śląskie) - Jazz Club Muzeum


To artysta nietuzinkowy - kreujący nowe zjawisko na polskiej scenie muzycznej! Twórca stylu BEATROCK - gatunku łączącego elementy beatboxu, wokali i żywych instrumentów/absolwent Wydziału Jazzu AM w Katowicach/laureat "IDOLA"/frontman grupy Sztywny Pal Azji (2008-2015).

Podczas koncertów, usłyszeć też można premierowe utwory z nadchodzącej nowej płyty oraz cover legendarnej piosenki "Kocham Wolność" Chłopców z Placu Broni we własnej aranżacji Artysty, której premiera miała miejsce w 18 rocznicę śmierci Bogdana Łyszkiewicza - 23.06.2018 r. Utwór - od ponad pół roku jest jednym z najczęściej granych przez stację Eska Rock. Przez 13 tygodni znajdował się także w czołówce listy przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia. Jest pierwszym polskim utworem nagranym jedynie za pomocą beatboxu i gitary, który znalazł się na tej liście i dotarł tak wysoko!

Bartas współpracował również z wieloma Artystami polskiej sceny muzycznej m.in. Skubasem, Marcinem Wyrostkiem, Vieniem, Sławkiem Uniatowskim, zespołem BIG CYC (jego wersja utworu "Dziki kraj" znalazła się na specjalnej składance z okazji 30-lecia istnienia grupy), występował na najważniejszych festiwalach w Polsce i za granicą min. Seven Festiwal w Węgorzewie, Top Trendy w Sopocie, Festiwal w Opolu, Songwriter Łódź Festiwal, Festiwal Ryszarda Riedla czy Taste of Polonia w Chicago a także w Belgii, Austrii, Czechach i na Ukrainie.