Piotr "Restek" Restecki - Piotr Restek Restecki w Starym Klasztorze! we Wrocławiu

Bilety na koncert Piotr "Restek" Restecki - Piotr Restek Restecki w Starym Klasztorze! we Wrocławiu - 04-08-2020

Koncert Piotr "Restek" Restecki - Piotr Restek Restecki w Starym Klasztorze! we Wrocławiu

Piotr Restecki

04.08.2020 20:00

Wrocław(Dolnośląskie) - Stary Klasztor


Zapraszamy 4 sierpnia na wokalno-gitarowy on-man show w wykonaniu prekursora polskiego fingerstyle'u - Piotra "Restka" Resteckiego.

Piotr Restek Restecki to charyzmatyczny i bezkompromisowy artysta wywodzący się z nurtu gitarowego, zafascynowany muzycznymi eksperymentami. Prekursor gitarowego nurtu indie instrumental, w którym łączy tradycyjny muzyczny kanon z awangardowym wykorzystaniem elektroniki, samplera, a także własnego głosu. Restecki czerpie z tradycji rythm&blues'a, lirycznej ballady, jazzowego feelingu, latynoskiego szaleństwa, szamańskiego transu, konfrontując je z muzyczną wizją przyszłości spod znaku independent.


Jego jednoosobowa "scena niezależna" to koncerty przepełnione inteligentnym humorem i ironią, które jego występom dodają uroku i pikanterii. Bogaty dorobek fonograficzny artysty oraz liczne koncerty zagrane nie tylko w Polsce, ale i w Europie czy Chinach to najlepsza wizytówka Piotra Resteckiego. Występował między innymi ze światowej sławy artystami, takimi jak: Tommy Emmanuel, Preston Reed, Jon Gomm. Współpracował także z czołówką polskich wokalistów: Andrzejem "Piaskiem" Piasecznym, Piotrem Cugowskim, Krzysztofem "K.A.S.Ą." Kasowskim.


Piotr "Restek" Restecki jako artysta łączy w sobie instrumentalną wirtuozerię, estetykę melodii, kompozytorskie ucho, charyzmę i odwagę muzycznego eksperymentowania. Czyni go to scenicznym indywiduum, które usłyszawszy raz - nie sposób zapomnieć.Zakupione bilety upoważniają do zajęcia miejsca siedzącego, które będzie wskazane przez obsługę przy zachowaniu obowiązujących norm sanitarnych.