Krzysztof Ścierański solo - tylko w Oliwskim Ratuszu Kultury! w Gdańsku

Bilety na koncert Krzysztof Ścierański solo - tylko w Oliwskim Ratuszu Kultury! w Gdańsku - 21-08-2020

Koncert Krzysztof Ścierański solo - tylko w Oliwskim Ratuszu Kultury! w Gdańsku

Krzysztof Ścierański

21.08.2020 19:00

Gdańsk(Pomorskie) - Oliwski Ratusz Kultury


Krzysztof Ścierański to jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich muzyków - basista, gitarzysta, kompozytor, showman. Od ponad 30 lat nieprzerwanie wybierany przez czytelników magazynu Jazz Forum gitarzystą basowym roku w plebiscycie Jazz Top. Zagrał tysiące koncertów na całym świecie. Nagrał 12 autorskich albumów, usłyszeć można go na ponad setce płyt innych wykonawców. 


Karierę jazzmana rozpoczął w latach 70-tych w legendarnym jazz-rockowym Laboratorium. Kilka lat później trafił do supergrupy Zbigniewa Namysłowskiego - Air Condition. Wkrótce potem wraz z Krzesimirem Dębskim współtworzył jeden za najważniejszych jazzowych zespołów lat 80-tych: String Connection, z którym grał nie tylko dla jazzowej publiczności, ale i występował na wielkich rockowych festiwalach. Jego rozpoznawalne brzmienie można usłyszeć na wielu wybitnych, choć dalekich o jazzu płytach. To m. in.  Marek Grechuta - Szalona Lokomotywa, Grzegorz Ciechowski - Obywatel G.C., Tak! Tak!, Wilki - Wilki, Edyta Bartosiewicz - Love.


Już od początku lat 80-tych zaczął występować solo, co stało się sensacją na polskiej scenie muzycznej, gdzie dotąd basiści zadawalali się tylko miejscem w sekcji rytmicznej. Nadal lubi występować solo, choć od połowy lat 80-tych nagrywa kolejne autorskie płyty i koncertuje z towarzyszeniem własnych zespołów. Był częścią jazz-rockowych super-grup Music Painters oraz Colors. Wszedł również w skład reaktywowanych zespołów String Connection oraz Laboratorium. Jego najnowszy solowy album Night Lakes spotkał się bardzo dobrym przyjęciem krytyki, a materiał z płyty nadal można usłyszeć na koncertach.