Muzyczne Opowieści - "Beethoven po Naszemu" w Poznaniu

Bilety na koncert Muzyczne Opowieści - "Beethoven po Naszemu" w Poznaniu - 16-09-2020

Koncert Muzyczne Opowieści - "Beethoven po Naszemu" w Poznaniu

różni wykonawcy

16.09.2020 19:30

Poznań (Wielkopolskie) - Centrum Kultury Zamek, ul. Św. Marcin 80/82

Udostępnij! Tweetnij! Do terminarza Przypomnij mi


Znane tematy beethovenowskie w odważnej reinterpretacji i dialogu dwóch artystów .
Kacper Krupa i Jakub Królikowski w swoich utworach/improwizacjach odwołują się zarówno do twórczości wybitnych kompozytorów, jak i do szeroko rozumianej tradycji europejskiej kultury muzycznej.
 
 
Saksofonista Kacper Krupa od początku swojej pracy i kariery muzycznej poszukiwał nowych środków wyrazu, oryginalnych barw i zróżnicowanego sposobu wydobywania dźwięku. Widać to w jego kompozycjach i improwizacjach.
Występował na wielu festiwalach muzycznych ( Jazz Jamboree, OFF Festival, Lublin Jazz Festiwal, Męskie Granie, Animator ),  był również aktywny w wielu grupach muzycznych ( Anomalia, Skalpel, Big Band, Kwaśny Deszcz, Siema Ziemia, Plondra).
 
Pianista Jakub Królikowski  współpracuje z muzykami i artystami z całej Europy. Studiował kompozycję i fortepian jazzowy w Akademii Muzycznej w Poznaniu. Jego muzyka daje słuchaczowi wiele przyjemności estetycznych, ale równocześnie pobudza do refleksji metafizycznej. Inspirują go naturalne formy i bogactwo wiedzy naszych starożytnych przodków. Jakub Królikowski został laureatem na Konkursie Młodych Kompozytorów im. Marka Stachowskiego pod patronatem Krzysztofa Pendereckiego w 2018 roku. W tym samym roku otrzymał również stypendium Miasta Poznania za pracę kompozytorską, działalność koncertową i promocję muzyki kompozytorów poznańskich. W 2019 roku wziął udział w rezydencji artystycznej w Bratysławie, gdzie komponował muzykę do filmów słowackich twórców.
 
 
 
Projekt „Konserwacja reprezentacyjnych wnętrz zachodniej części dawnego zamku cesarskiego w Poznaniu i ich adaptacja celem efektywnego wykorzystania dziedzictwa kulturowego” zrealizowany został dzięki dofinansowaniu ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, priorytet  VIII „Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury”.


Galerie