Soundedit ’20 – Baasch w Łodzi

Bilety na koncert Soundedit ’20 – Baasch w Łodzi - 22-10-2020

Koncert Soundedit ’20 – Baasch w Łodzi

BAASCH

22.10.2020 19:00

Łódź(Łódzkie) - Studio S1 im. Henryka Debicha


Baasch jest jednym z najciekawszych artystów polskiej sceny elektronicznej. Producent, kompozytor, wokalista, autor muzyki do nagradzanego na świecie filmu „Płynące wieżowce” Tomka Wasilewskiego i wielu innych projektów lmowych oraz teatralnych. Wokalista zespołu Rysy, wystąpił w wielu projektach muzycznych, m.in. z Noviką, Bokką, A_gimem, Zamilską, Mery Komasą. Otwierał koncerty Tricky’ego i Bloodgroup. W kraju występował na wszystkich największych festiwalach, m.in. Open’er, Tauron Nowa Muzyka, Orange Warsaw Festival, Audioriver, Nowe Horyzonty itd. Zagranicą grał choćby w Niemczech, we Francji, na Islandii, Węgrzech, Litwie, w Czechach, Rumunii, a także w Chinach.
 
Wydał dwie świetnie przyjęte płyty. Dziennikarze podkreślali jego talent do pisania chwytliwych melodii, mocne produkcje na światowym poziomie, przemyślaną oprawę graficzną albumów
i koncertów.
 
 

W sierpniu 2020 roku Baasch wydał trzeci album "Noc", tym razem dla legendarnej belgijskiej wytwórni PIAS.
Baasch to hipnotyzujący, sugestywny wokal, mroczne brzmienia i chwytliwe melodie. To również jedna z najbardziej autorskich propozycji na rodzimym rynku muzyki alternatywnej. Sam komponuje, pisze, produkuje i śpiewa swoje utwory. Wypracował własny, rozpoznawalny styl, sprawnie poruszając się pomiędzy muzyką elektroniczną a synth-popem.