XXIX Finał Turnieju Poezji Śpiewanej: Dobry Koncert we Włocławku

Bilety na koncert XXIX Finał Turnieju Poezji Śpiewanej: Dobry Koncert we Włocławku - 24-10-2020

XXIX Finał Turnieju Poezji Śpiewanej: Dobry Koncert we Włocławku

różni wykonawcy

24.10.2020 19:00

Włocławek(Kujawsko-pomorskie) - Centrum Kultury Browar B


  1. Finał Turnieju Poezji Śpiewanej orgazniowany jest w ramach 65. Ogółnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.

Najlepsi młodzi wokaliści z całej Polski wybrani w eliminacjach wojewódzkich zaprezentują się w konkursie. Oceni ich jury: Renata Przemyk, ojciec Wacław Oszajca, prof. Lech Śliwonik, Marcin Partyka i Adam Strug.

Gwiazdą Dobrego Koncertu na finał naszego festiwalu będzie Renata Przemyk.

W roku 2020 Renata Przemyk obchodzi 30-lecie pracy artystycznej. Świętowanie jubileuszu rozpoczął występ na festiwalu w Jarocinie w 2019 roku, gdzie w 1989 roku Renata z zespołem Ya Hozna, występując na zaproszenie Armii, zdobyła serca słuchaczy. Potem przyszedł sukces na Studenckim Festiwalu Piosenki. W listopadzie 1990 roku, Renata rozpoczęła solową karierę z powodzeniem kontynuowaną do dziś.

Z początkiem września 2020 roku do rąk słuchaczy trafił album zawierający najbardziej znane, najciekawsze piosenki artystki w specjalnie zaaranżowanych do tego projektu wersjach, w duetach z mężczyznami. Pierwszym singlem promującym album był utwór „Kłamiesz” nagrany z legendą polskiego hip hopu – Vieniem: https://www.youtube.com/watch?v=8akCdjhziBc

Z końcem lipca poznaliśmy nową wersję piosenki „Nie mam żalu”, zaśpiewanej w duecie z Arturem Andrusem: https://www.youtube.com/watch?v=T4lJcUTMpK0

Już po wysłuchaniu tych dwóch piosenek można było spodziewać się znakomitego albumu. Teraz, z całą odpowiedzialnością, trzeba napisać, że wstępne przekonanie o wyjątkowości nowej płyty Renaty Przemyk okazało się faktem.

Artystka w każdym z trzynastu utworów zaskakuje słuchacza różnorodnymi aranżacjami. Stonowanym, nastrojowym balladom towarzyszą ostre, agresywne brzmienia. Jest poetycko i mrocznie, zabawnie i refleksyjnie.

W utworach zebranych na krążku z Renatą Przemyk śpiewają: Adam Nowak, Artur Andrus, Buslav, Czesław Mozil, Damian Ukeje, Vienio, Grzegorz Turnau, Igor Herbut, John Porter, Leski, Marek Dyjak, Skubas oraz Wojciech Waglewski.

Producentem muzycznym krążka jest Tomek „Harry“ Waldowski.

Podczas włocławskiego koncertu z Renatą Przemyk wystąpią: Marek Dyjak, Buslav i John Porter!
A cały Dobry Koncert poprowadzi oczywiście Andrzej Poniedzielski.

Finał Turnieju Poezji Śpiewanej dofinansowano ze środków: Fundacji Anwil dla Włocławka, Gminy Miasta Włocławek, Ministerwstawa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i z budżetu Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Sponsorzy: Anwil S.A., Hotel Aleksander, Hotel Młyn.

Partner: Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu.

Organizatorzy: Centrum Kultury "Browar B.", Towarzystwo Kultury Teatralnej, Stowarzyszenie Edukacyjno-Teatralne "Teatr Nasz".