Jakub Paulski Trio - Koncert zespołu Jakub Paulski Trio - łódzka premiera płyty "Preludium"! w Łodzi

Bilety na koncert Jakub Paulski Trio - Koncert zespołu Jakub Paulski Trio - łódzka premiera płyty "Preludium"! w Łodzi - 10-10-2020

Jakub Paulski Trio - Koncert zespołu Jakub Paulski Trio - łódzka premiera płyty "Preludium"! w Łodzi

Jakub Paulski Trio

10.10.2020 19:00

Łódź (Łódzkie) - KIJ, ul. Jaracza 45


Muzycy wykonają po raz pierwszy w Łodzi materiał z debiutanckiej płyty! Będzie to wieczór pełen żywiołowej gry, różnorodnych utworów oraz solidnej porcji improwizacji. Jakub Paulski Trio to solowy projekt warszawskiego gitarzysty. Zespół współtworzy kontrabasista Franciszek Pospieszalski - muzyk o szerokich horyzontach i kreatywnym podejściu do muzyki oraz Peter Somos - węgierski perkusista eksplorujący brzmienia tradycyjnych instrumentów perkusyjnych jak np. bendir i riq. Trio wykonuje kompozycje lidera inspirowane różnymi gatunkami: począwszy od muzyki klasycznej, przez odmiany jazzu, po muzykę współczesną.

Płyta "Preludium" to różnorodna opowieść. W jednym utworze znaleźć można nawiązanie do muzyki gitarowej Jimiego Hendrixa i Billa Frisella, zaś w kolejnym wybrzmiewają echa Preludium Dymitra Szostakovicza i Kaprysów Henryka Wieniawskiego. Jakub Paulski Trio znalazło się na 4 miejscu w rankingu Jazz Forum Jazz Top 2019 w kategorii Nowa Nadzieja/Zespół, oraz Jakub Paulski znalazł się na 5 miejscu w rankingu Jazz Forum Jazz Top 2019 w kategorii Nowa Nadzieja/muzyk. Zespół wystąpił m.in. na: festiwalu Jazztrzębie, festiwalu Jazz w Ruinach, cyklu Jazzklub w NOSPR. Międzynarodowa premiera płyty "Preludium" odbyła się na festiwalu More & Jazz w Chorwacji. Zespół zdobył nagrodę Grand Prix prestiżowego konkursu Jazz Juniors 2019. Wsparcie medialne koncertu i płyty: ZAiKS, TVP KULTURA, JazzPRESS, Jazz Forum, Jazz Juniors, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski, Gazeta Polska, Telewizja Republika.

Wykonawcy:
Jakub Paulski - gitary, kompozycje
Franciszek Pospieszalski - kontrabas
Peter Somos - perkusja