Alicja Majewska, Włodzimierz Korcz i Opera QUARTET - Alicja Majewska - Żyć się chce w Toruniu

Bilety na koncert Alicja Majewska, Włodzimierz Korcz i Opera QUARTET - Alicja Majewska - Żyć się chce w Toruniu - 17-10-2021

Koncert Alicja Majewska, Włodzimierz Korcz i Opera QUARTET - Alicja Majewska - Żyć się chce w Toruniu

Włodzimierz Korcz , Alicja Majewska , Opera QUARTET

17.10.2021 19:00

Toruń(Kujawsko-pomorskie) - Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki


Sprawdź bilety

W dniu 8 marca 2021 r. o godz. 19:00 w sali koncertowej CKK Jordanki w Toruniu, z wyjątkowym programem koncertowym z okazji Dnia Kobiet, promującym jednocześnie wydaną w 2019 roku płytę pt. "Żyć się chce", wystąpi Alicja Majewska. Artystce towarzyszyć będzie na stałe współpracujący z Nią kompozytor, pianista i akompaniator, jednocześnie autor muzyki większości Jej piosenek, świętujący z wybitną piosenkarką, nieustannie "okrągły jubileusz" - Włodzimierz Korcz. Ponadto na scenie pojawi się akompaniujący Im od 8 lat kwartet smyczkowy "Warsaw String Quartet".

Wspaniała kariera sceniczna Alicji Majewskiej trwa ponad 45 lat. Pierwszy sukces w solowej karierze osiągnęła w 1975 r. na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu z piosenką "Bywają takie dni". W latach osiemdziesiątych była wielokrotnie nagradzana na kolejnych festiwalach w Opolu. Od pierwszych występów niezmiennie króluje w sercach fanów polskiej piosenki. Ostatnio przeżywa szczególny okres aktywności estradowej. W 2013 r. wydała płytę pn. "Piosenki, z których się żyje", w 2016 r. "Wszystko może się stać", a 22 marca 2019 r. "Żyć się chce". Album z premierowym materiałem Alicji Majewskiej to jak zwykle wydarzenie dużego kalibru. Ikona polskiej piosenki w typowy dla siebie sposób łączy tu nieustającą pogodę ducha z refleksją dotyczącą spraw istotnych. Apetyt na życie z żalem i łzami. Własne słońce z nocą i mgłą. Wszak cytując fragment pieśni tytułowej: "rzeczy tylko dwie są trwałe - radość i ból istnienia"

Sprawdź bilety