#StrefaJazz - Monika Borzym śpiewa stare piosenki | przy pianinie Krzysztof Dys w Krakowie

Bilety na koncert #StrefaJazz - Monika Borzym śpiewa stare piosenki | przy pianinie Krzysztof Dys w Krakowie - 26-02-2021

Koncert #StrefaJazz - Monika Borzym śpiewa stare piosenki | przy pianinie Krzysztof Dys w Krakowie

Krzysztof Dys , Monika Borzym

26.02.2021 19:30

Kraków(Małopolskie) - Strefa


Charyzmatyczna wokalistka urodzona w Warszawie w roku 1990. Wydała pięć płyt. Szkołę muzyczną w klasie fortepianu ukończyła z wyróżnieniem, następnie rozpoczęła naukę wokalistyki jazzowej w słynnej szkole przy ul. Bednarskiej w Warszawie. Podróż za ocean i nauka w John Hersey High School potwierdziła, że jej drogą jest śpiewanie jazzu. Za namową przyjaciół i nauczycieli brała udział w wielu festiwalach i konkursach, zdobywając nagrody i ważne doświadczenia zawodowe.


Przełomowym momentem w jej edukacji było otrzymanie stypendium w University of Miami Frost School of Music w 2008 roku. Dwa lata później otrzymała kolejne stypendium w LA Music Academy, gdzie studiowała pod okiem wybitnych artystów jak Tierney Sutton (8 nominacji do Grammy) i Dorian Holley (Michael Jackson, The Tonight Show). Jej muzyczna kariera rozpoczęła się od występu w Sali Kongresowej na festiwalu Jazz Jamboree w 2009 roku, gdzie została zaproszona przez Michała Urbaniaka. Miała wtedy 19 lat. Jej brawurowy występ porwał publiczność, wtedy też zaproponowano jej pierwszy kontrakt płytowy (Sony Music). Monika jest otwarta na różne gatunki muzyczne. Często występuje gościnnie z różnymi artystami. Śpiewała na kilku płytach Tego Typa Mesa, zaśpiewała na płycie "Wasowski odnaleziony" pod kierownictwem muzycznym K. Herdzina. Bierze udział w projekcie Albo Inaczej wytwórni Alkopoligamia. Pisze piosenki dla innych artystów. Studiuje psychoseksuologię, co obok muzyki stało się jej ogromną pasją i życiowym wyzwaniem. W marcu 2018 roku odbył się koncert premierowy jej nowego projektu Radioheadycznie zaaranżowanego przez Nikolę Kołodziejczyka, wypełniając dwukrotnie Teatr Syrena. Trwają przygotowania do wydania albumu z tym materiałem.


Płyta: "Monika Borzym śpiewa stare piosenki / przy fortepianie Krzysztof Dys" - to polskie przedwojenne standardy jazzowe - utwory taneczne, które mimo długiego życia nie straciły nic ze swojego uroku. Urzekające i wciąż świeże melodie autorstwa m.in. Henryka Warsa, Jerzego Petersburskiego z nieśmiertelnymi tekstami Juliana Tuwima i Mariana Hemara - są dziedzictwem narodowym polskiej kultury i zarzewiem rodzimego jazzu.


Na płycie znajdują się takie utwory jak m.in. "Na pierwszy znak", "Pokoik na Hożej", Warszawo, moja Warszawo", "Płyta z zadrą w sercu" oraz jako bonus ( i singiel) "TAKIE CIAŁO" - napisana specjalnie dla Moniki przez Artura Andrusa i Łukasza Borowieckiego - energetyzująca piosenka o tym, że kobiece ciało w każdym rozmiarze jest piękne. Teledysk do piosenki "Takie Ciało"powstał przy współpracy z RISK made in Warsaw. Wydawcą albumu jest Agata Borzym/Borzym Music Polska