CCXCVII BYDGOSKI WTOREK MUZYCZNY w Bydgoszczy

Koncert CCXCVII BYDGOSKI WTOREK MUZYCZNY w Bydgoszczy - 20-10-2020

Koncert CCXCVII BYDGOSKI WTOREK MUZYCZNY w Bydgoszczy

Michał Szymanowski

20.10.2020 19:00

Bydgoszcz(Kujawsko-pomorskie) - Sala Koncertowa Akademii Muzycznej


Akademia Muzyczna im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy serdecznie zaprasza na CCXCVII Bydgoski Wtorek Muzyczny, który odbędzie się 20 października br. o godz. 19.00 w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej przy ul. Gdańskiej 20.
Podczas koncertu wystąpi Michał Szymanowski. Ten znakomity pianista jest laureatem wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów pianistycznych. Koncertował m.in. w Pałacu Narodów ONZ w Genewie, w Auli Pawła VI w Watykanie (koncert dla Benedykta XVI), w Belwederze dla prezydenta Komorowskiego oraz w wielu filharmoniach na całym świecie m.in. w USA, Brazylii, Argentynie, Wenezueli, Japonii, czy Korei. Gościł na festiwalach w Polsce i za granicą, w tym: Oficina de Música w Kurytybie, Chopiniana w Buenos Aires, Festival Europeo de Solistas w Caracas, Festival Pianistico w Rzymie, Long Lake Festival w Lugano, a także czterokrotnie na Festiwalu Chopin i Jego Europa w Warszawie, gdzie brawurowo wykonał m.in. koncerty fortepianowe I.J. Paderewskiego, J. Wieniawskiego i Z. Stojowskiego. Nagrał dwie płyty dla wytworni CD Accord (Naxos) z utworami F. Chopina, I.J. Paderewskiego, K. Szymanowskiego i J. Wieniawskiego. Albumy pod nazwą Michał Szymanowski Piano Recital zostały bardzo wysoko ocenione przez krytykę.
Podczas wtorkowego koncertu Michał Szymanowski wykona dwie Sonaty L. van Beethovena: C-dur op. 2 nr 3 i c-moll op. 111.

Ze względu na ograniczoną przez pandemię liczbę dostępnych miejsc na widowni w koncercie mogą uczestniczyć wyłącznie pracownicy i studenci Akademii Muzycznej. Koncert będzie transmitowany online.