Swing Club - KAROLAK PIANO TRIO w Warszawie

Bilety na koncert Swing Club - KAROLAK PIANO TRIO w Warszawie - 26-10-2020

Koncert Swing Club - KAROLAK PIANO TRIO w Warszawie

Paweł Pańta , Wojciech Karolak , Arek Skolik

26.10.2020 19:00

Warszawa(Mazowieckie) - Mazowiecki Instytut Kultury


Drogi Widzu! Przed zakupem prosimy o zapoznanie się z regulaminem sprzedaży oraz regulaminem udziału w wydarzeniach organizowanych przez Mazowiecki Instytut Kultury w okresie pandemii, a także wypełnienie oświadczenia o stanie zdrowia, które należy przekazać bileterowi w dniu wydarzenia. Materiały do pobrania: https://www.mik.waw.pl/bilety/kasa.html


KAROLAK PIANO TRIO zaprezentuje utwory z wydanej w 2019 roku płyty Moontag.
Jest to druga płyta Wojciecha Karolaka w klasycznym trio jazzowym po nagranej w latach osiemdziesiątych z utworami Wasowskiego i Przybory.

Wykonawcy:
KAROLAK PIANO TRIO
Wojciech Karolak – fortepian
Paweł Pańta – kontrabas
Arek Skolik – perkusja

Anna Markowska – prowadzenie koncertu

Tak wspomina pomysłodawca i producent płyty – Paweł Pańta:
Pierwszy raz grałem z Wojciechem Karolakiem w Piwnicy Wandy Warskiej i Andrzeja Kurylewicza, akompaniowaliśmy Wandzie, graliśmy w duecie lub w trio z Czarkiem Konradem. Zapamiętałem te chwile jako zupełnie wyjątkowe. Pierwszy raz w trio z Arkiem Skolikiem zagraliśmy w Oslo w czerwcu 2014 roku. Następny nasz koncert odbył się dopiero 3 grudnia 2018 roku, dzięki uprzejmości Jacka Gintowta w cyklu Jazz i Fortepian. Postanowiłem, że zrealizuję myśl o wspólnej płycie, która „zakiełkowała” w mojej głowie po pierwszym naszym wspólnym muzycznym spotkaniu.

Od pomysłu do czynu. Płytę po jej nagraniu tak opisywało na swoim portalu Polskie Radio/ Dwójka:
Wojciech Karolak, wybitny legendarny polski jazzman, wirtuoz organów Hammonda, pianista, kompozytor i aranżer przedstawia długo oczekiwany nowy album pt. „Moontag”, tym razem w klasycznym fortepianowym trio jazzowym. W nagraniu wzięli udział: wybitny kontrabasista, zdobywca nagrody Grammy Paweł Pańta, który jest również pomysłodawcą i producentem płyty oraz mistrz swingowego grania, perkusista Arek Skolik. „Moontag” wypełniają kompozycje wybitnych postaci polskiej muzyki: Karolaka, Kurylewicza, Komedy, Wasowskiego, jak również twórców amerykańskich takich jak: Ellington, Previn, Robinson, Lane i Hefti. Melodyjność gry Karolaka, Jego swing , umiar i wyczucie formy doskonale łączą się z błyskotliwymi i śpiewnymi solówkami basu oraz bluesowym i swingowym brzmieniem sekcji rytmicznej napędzanej przez Skolika. To doskonałe brzmiąca audiofilska muzyczna podróż do krainy swingu, bluesa, ballady jazzowej i zaskakującego latynoskim kolorem I Hear Music. Obowiązkowa pozycja dla każdego fana jazzu.