Wrocławskie Zaduszki Jazzowe: Piotr Wojtasik & Goście

Koncert Wrocławskie Zaduszki Jazzowe: Piotr Wojtasik & Goście - 05-11-2020

Koncert Wrocławskie Zaduszki Jazzowe: Piotr Wojtasik & Goście

Piotr Wojtasik

05.11.2020 18:00

Wrocław(Dolnośląskie) - Mleczarnia


Serdecznie zapraszamy na koncert zaduszkowy w klimatycznych wnętrzach kultowej Klubokawiarni Mleczarnia. Usłyszymy tradycyjne utwory zaduszkowe, autorskie kompozycje Piotra Wojtasika, a także tradycyjne pieśni żydowskie w jazzowych aranżacjach. Pani Ewa Mruk osobiście ugości publiczność w Mleczarni i opatrzy komentarzem słownym ten muzyczny zaduszkowy wieczór.

Wrocławskie Zaduszki Jazzowe
Piotr Wojtasik & Goście
5.11.2020, czwartek, godz. 18:00
Klubokawiarnia Mleczarnia, ul. Pawła Włodkowica 5, Wrocław

W ramach Wrocławskich Zaduszek Jazzowych Piotr Wojtasik zaprosił do współpracy znakomitych wrocławskich muzyków: Magdalenę Zawartko (wokal), Igora Pietraszewskiego (shakuhachi), Filipa Migułę (fortepian), Grzegorza Piaseckiego (kontrabas), Wojciecha Bulińskiego (perkusja), a także jednego z najwybitniejszych saksofonistów młodego pokolenia, na co dzień mieszkającego w Katowicach – Marcina Kaletkę.
Piotr Wojtasik - wirtuoz trąbki, znakomity improwizator i kompozytor, od przeszło 30 lat przemawia własnym, niepowtarzalnym, muzycznym językiem. Nagrywał i koncertował w większości krajów Europy, w Maroku, Izraelu, Kanadzie, Stanach Zjednoczonych, Japonii i Indiach. Na swoim koncie ma 12 autorskich płyt, które zdobyły wysokie uznanie wśród krytyków i melomanów. Albumy „Circle” oraz „Hope” otrzymały prestiżową nagrodę polskiej branży muzycznej – Fryderyka. Pozostałe, w większości, były do niej nominowane. Sam Wojtasik otrzymał dwa Fryderyki w 2008 roku w kategorii Muzyk Jazzowy Roku oraz jako autor Najlepszej Jazzowej Płyty Roku, właśnie za album „Circle”. Wielokrotnie zwyciężał w rankingu Jazz Top magazynu Jazz Forum.
Projekt jest współfinansowany ze środków finansowych Gminy Wrocław.

Wrocławskie Zaduszki Jazzowe
Piotr Wojtasik & Goście
Piotr Wojtasik – trąbka,
Magdalena Zawartko – wokal,
Igor Pietraszewski – shakuhachi,
Marcin Kaletka – saksofon,
Filip Miguła – fortepian,
Grzegorz Piasecki – kontrabas,
Wojciech Buliński – perkusja,

Ewa Mruk – słowo.

5.11.2020, czwartek, godz. 18:00
Klubokawiarnia Mleczarnia, ul. Pawła Włodkowica 5, Wrocław

Bilety: 50 zł
*miejsca nienumerowane
Bilety do nabycia: online na www.ticketmaster.pl, w sieci sklepów Media Markt oraz na godzinę przed koncertem w Klubokawiarni Mleczarnia.

www.facebook.com/piotrwojtasikmusic
www.mleczarnia.wroclaw.pl
www.helloindygo.com