Dubska | Koncert charytatywny dla Krzemyka w Toruniu

Bilety na koncert Dubska | Koncert charytatywny dla Krzemyka w Toruniu - 14-03-2021

Dubska | Koncert charytatywny dla Krzemyka w Toruniu

Dubska

14.03.2021 18:00

Toruń(Kujawsko-pomorskie) - Centrum Kultury Dwór Artusa


Tomasz Krzemiński (Krzemyk) to muzyk, którego publiczność Dworu Artusa zna świetnie z koncertów w Sali Wielkiej oraz niezwykłych występów na ulicy Szerokiej. Kontrabas, melodyjny głos i charakterystyczne pogwizdywanie szybko stały się jego wizytówką muzyczną. Tomasz to także basista alternatywnych zespołów, który grał w takich zespołach, jak Neuma, Variete czy Dopamina. Aktualnie prowadzi projekt Krzemyk&Harry.

19 lutego 2021 roku Artystę dotknęła osobista tragedia – zmarła jego ukochana żona Kasia, pozostawiając w smutku męża i nastoletniego syna Kaia oraz wszystkich znajomych i bliskich.

Wiadomość poruszyła także świat kultury oraz fanów Krzemyka, którzy szybko utworzyli zbiórki, pozwolając Artyście na finansowe wsparcie i przetrwanie w tych trudnych chwilach.

W Dworze Artusa specjalnie dla Was wystąpi zespół Dubska, którego dwóch członków zespołu towarzyszyło Krzemykowi w jego muzycznych projektach.

Cały dochód z charytatywnego koncertu przeznaczony zostanie na wsparcie Tomasza Krzemińskiego – osoby związane z realizacją koncertu i platformy sprzedażowe zrezygnowały z wynagrodzenia za koncert. W sprzedaży internetowej oraz kasie Dworu Artusa dostępne będą bilety-cegiełki o wartości 25 zł, 50 zł i 100 zł – to Wy decydujecie jaką kwotą chcecie wesprzeć Artystę.

Liczba miejsc na koncert – ograniczona. Pierwszeństwo wstępu mają osoby z biletami-cegiełkami. Wstęp na koncert jest darmowy.

Dubska – polski zespół grający muzykę reggae, podaną na specyficzny dubskowy sposób. W swojej twórczości sięgają też po ska, soul, muzykę latynoską, nie stronią od akustycznych ballad czy nawet oldschoolowego disco. Powstali w 1999 roku w Bydgoszczy. W 2005 roku nagrali pierwszą płytę Dubska. Grali na Przystanku Woodstock i Ostróda Reggae Festiwal. W 2007 roku występowali w Polsce i Rosji z Gerbertem Moralesem, wokalistą Jah Division – pionierów reggae w Rosji. Zespół stworzył oficjalny hymn Ostróda Reggae Festival 2014. W ostatnich latach dotychczasową formułę muzyczną zespołów zaczął poszerzać o nowe źródła – współczesną elektronikę i alternatywny pop. Po 20 lat od stworzenia zespołu muzycy świętowali z fanami specjalnym koncertem z wieloma gośćmi na Ostróda Reggae Festival 2019. Członkowie zespołu znani są również z animacji wielu działań kulturalnych w swoim mieście. Jako Stowarzyszenie Get Up od 2018 roku organizują festiwal Get Up Bydgoszcz.

Transmisja na żywo wydarzenia dostępna będzie bezpłatnie na Facebooku i YouTube Dworu Artusa w dniu wydarzenia o godz. 18:00 W trakcie transmisji online udostępnimy na artusowym Facebooku link do zbiórki na zwrzutka.pl