Carrantuohill - Zamkowe Granie 2021 w Będzinie

Bilety na koncert Carrantuohill - Zamkowe Granie 2021 w Będzinie - 02-07-2021

Koncert Carrantuohill - Zamkowe Granie 2021 w Będzinie

Carrantuohill

02.07.2021 20:00

Będzin(Śląskie) - Arenda - Lochy Zamkowe


Sprawdź bilety

Koncert w ramach cyklu ZAMKOWE GRANIE 2021


Wieczór z muzyką celtycką na zamku w Będzinie!


Grupa CARRANTUOHILL istnieje od 1987 roku. Wykonuje zarówno tradycyjną muzykę celtycką rodem z Irlandii i Szkocji, jak i własne opracowania aranżacyjne oparte na "celtyckich korzeniach". Wykorzystuje przy tym bardzo stylowe instrumentarium (skrzypce, uilleann pipes, bouzuki, cittern, bodhran, flety, tin whistles, akordeon, mandolina, gitara akustyczna) poszerzając brzmienie o instrumenty perkusyjne, klawiszowe oraz gitarę basową. 


CARRANTUOHILL wielokrotnie gościł w IRLANDII. W 1994 roku jako uczestnik warsztatów muzycznych South Sligo Summer School w Sligo, prowadzonych przez najlepszych znawców i wykonawców muzyki irlandzkiej. Później kolejno w 1997, 1999 i 2004 roku koncertując m.in. na jednym z największych irlandzkich festiwali - "Cork Folk Festival" oraz w słynnym "Fox`s Pubie" czy też w "St`Anns Church" w Dublinie. Irlandzkie koncerty Carrantuohill odbywały się również w Galway oraz w lipcu 2005 roku na jednym z największych - festiwalu "Dancing with Lunasa"w malowniczym zamku w Kinnitty. W Irlandii powstawały też liczne teledyski zespołu.
W 1998 roku CARRANTUOHILL koncertował w USA na osobiste zaproszenie Czesława Miłosza tworząc muzyczną oprawę Międzynarodowego Festiwalu Poetyckiego w Claremont McKenna College w Kalifornii. Od 2004 r. jest gościem festiwalu "Roches de Celtiques" w Rochetaillee we Francji. Popularność zespołu właśnie w tym kraju wzrosła do tego stopnia, że powstał management zespołu we Francji. Zespół miał już okazję wystąpić na koncertach w Lyonie, Chambles, St.Etienne, St.Victor, Villard de Lans, Caloire. W 2007 r. zespół otrzymał najbardziej prestiżową nagrodę Polskiego Przemysłu Fonograficznego - FRYDERYKA 2006 w kategorii Album Roku Etno - Folk za płytę "SESSION NATURAL IRISH & JAZZ". Również tego roku zespół wystąpił na jednym z najbardziej znanych i największych w Europie celtyckich festiwali - Guinness Irish Festiwal w Sion w Szwajcarii.


Szczegóły już wkrótce.

Sprawdź bilety