Poniedziałek Jazz Fana: Funk Material w Szczecinie

Bilety na koncert Poniedziałek Jazz Fana: Funk Material w Szczecinie - 14-06-2021

Koncert Poniedziałek Jazz Fana: Funk Material w Szczecinie

Funk Material

14.06.2021 19:00

Szczecin(Zachodniopomorskie) - Klub 13 Muz


Poniedziałek Jazz Fana


FUNK MATERIALPrzemysław Wieleba - piano
Krzysztof Kuśmierek - saksofon tenorowy
Radosław Dziakowicz - gitara
Kamil Żuchowski - bas
Krzysztof „Drwal" Rozesłański – perkusja


29 marca 2021 r., godz. 19:00
gramy „na żywo"


Zespół „Funk Material" to powstały raptem 2 lata temu zespół, ale złożony
z doświadczonych muzyków. Do tej pory grali w różnych formacjach, niekoniecznie jazzowych, ale połączyła ich idea tworzenia muzyki z okresu w jazzie, który uważają za najbardziej twórczy, a przez to bliski ich postrzeganiu podejścia do materiału muzycznego
i improwizacji.
Liderem zespołu jest Przemysław Wieleba - pianista, muzyk sesyjny, pedagog, kompozytor i aranżer. Absolwent Akademii Muzycznej w Bydgoszczy na Wydziale Kompozycji i Teorii Muzyki. Kompozycje Przemysława Wieleby spotkały się̨ z uznaniem wybitnego polskiego kompozytora Krzysztofa Meyera. Były również prezentowane na festiwalu muzyki współczesnej Poznańska Wiosna Muzyczna. Jeden z inicjatorów cyklicznych warsztatów jazzowych „Jesienny Jazz". W rodzinnym w Stargardzie założył zespół złożony z muzyków, którym bliska jest idea grania jazzu przyjaznego dla publiczności.
Repertuar koncertu stanowią głównie kompozycje lidera zespołu. Zespół nie stroni jednak od grania również standardów jazzowych z najlepszego okresu jazzu nowoczesnego naznaczona przede wszystkim osobowością Johna Coltrane'a. W takim klimacie „melodyjnego" jazzu oscylują więc zarówno kompozycje własne zespołu i jego lidera, jak również na własny sposób interpretowane, doskonale znane wszystkim fanom jazzu „covery", traktowane przez muzyków jak kamienie milowe jazzu.
Zespół wystąpi w składzie:
Przemysław Wieleba - piano
Krzysztof Kuśmierek - saksofon tenorowy
Radosław Dziakowicz - gitara
Kamil Żuchowski - bas
Krzysztof „Drwal" Rozesłański – perkusja


UWAGA:


Aby wziąć udział w wydarzeniu prosimy o pobranie, wydrukowanie, wypełnienie i podpisanie oświadczenia uczestnika wydarzenia oraz o zapoznanie się z regulaminem. Dokumenty są dostępne na stronie www.13muz.eu.


W trakcie koncertu obowiązuje zakrywanie ust i nosa, zachowanie dystansu społecznego i dezynfekcja rąk. Może być wykonana kontrola temperatury ciała.


Dziękujemy uprzejmie!