Krzemiński International Quartet - ARTKOMBINAT Jazz o’clock w Łodzi

Bilety na koncert Krzemiński International Quartet - ARTKOMBINAT Jazz o’clock w Łodzi - 30-05-2021

Koncert Krzemiński International Quartet - ARTKOMBINAT Jazz o’clock w Łodzi

INTERNATIONAL QUARTET

30.05.2021 19:00

Łódź(Łódzkie) - Teatr ART.KOMBINAT w kompleksie Monopolis


Sprawdź bilety

Wielcy, cenieni artyści. Latin-jazzowe rytmy ze słonecznej Kuby i Brazylii, rdzenny groove z Chicago oraz słowiańska dusza z wieloletnim doświadczeniem gry z muzykami z całego świata. To połączenie niezwykle energetyczne, łączące różne style i różne temperamenty, zabierające słuchaczy w daleką, słoneczną podróż dookoła świata. KRZEMIŃSKI INTERNATIONAL QUARTET jest kolejnym projektem Piotra Krzemińskiego, jednego z najlepszych polskich trębaczy jazzowych. KRZEMIŃSKI INTERNATIONAL QUARTET to międzykontynentalny skład, mieszanka gorących temperamentów i rytmów Ameryki Południowej z korzeniami jazzu Ameryki Północnej, splecione w kompozycjach członków zespołu - przyjaciół i obywateli świata. To duża dawka energetycznego jazzu, ciekawe kompozycje, wiele emocji w improwizacjach oraz świetna atmosfera na koncertach płynąca z radości ze wspólnego grania.

Skład:

Piotr Krzemiński (Polska) - trąbka, flugelhorn
Luis Nubiola (Kuba) - saksofon
Daniel Latorre (Brazylia) - organy Hammonda
Frank Parker (USA) - perkusja

Piotr Krzemiński - trębacz i kompozytor, wrócił do Polski w 2016 roku. Znany z wirtuozerii, muzykalności, energetycznych i pełnych emocji improwizacji a także świetnej atmosfery na koncertach. Dał się poznać publiczności zarówno na dużych festiwalach jak i kameralnych występach: grał z Michel'em Legrandem, na Jazz Jamboree 2018 oraz Złotej Tarce 2019. Za swoją twórczość i działalność nagrodzony Nagrodą Prezydenta Miasta Łodzi dla Najlepszego Łódzkiego Jazzmana.


Luis Nubiola - kubański saksofonista i kompozytor, znany w Polsce z filmu "Zimna Wojna" Pawła Pawlikowskiego. Grał w "La Zorra y El Cuervo" - jedynym klubie jazzowym na Kubie, uczestnicząc w najbardziej rozpoznawalnych projektach muzycznych tej części świata. Współpracował m.in. z muzykami: José Miguel Credo (El Greco), Díakara, Walter Flores (zdobywca Grammy), Paquito D'Rivera, George Benson, Steve Coleman. W 2008 roku wyprodukował "Live at Jazz Cafe" pierwszy jazzowy album DVD nagrany na Kostaryce, co uczyniło go zdobywcą nagrody "Composer of the Year in Jazz Genre".


Daniel Latorre - mieszkaniec Sao Paulo, jeden z najbardziej rozpoznawalnych brazylijskich hammondzistów. Kompozytor i lider świetnej, znanej również w Polsce grupy Hammond Grooves. Poza jazzowymi fascynacjami występował z takimi muzykami jak Ian Paice (Deep Purple), Andy Summers (The Police), Andreas Kisser (Sepultura) i wieloma innymi. Jego mistrzowska technika i niepowtarzalny styl porywają pełną brazylijskiego słońca energią i głębokim groovem.


Frank Parker - pochodzący z Chicago perkusista i kompozytor, dwukrotnie nominowany do nagrody Grammy. Koncertował na największych jazzowych scenach świata z takimi sławami jak Freddie Hubbard, Kurt Elling, Joe Lovano, Roy Hargrove, Arturo Sandoval, Michał Urbaniak i wieloma innymi. Ma charakterystyczny "feeling", odzwierciedlający korzenie autentycznego, amerykańskiego jazzu, a jego muzykalność i fenomenalna technika sprawiają ogromną radość obcowania z każdym dźwiękiem.

Dostępnych 120 miejsc siedzących (50 % widowni). Podczas wydarzenia obowiązuje reżim sanitarny: maseczki i zakaz spożywania posiłków.

KRZEMIŃSKI INTERNATIONAL QUARTET | 27 MAJA | GODZINA 19:00 | BILETY W CENIE 75 ZŁ

Sprawdź bilety