A very special evening with HANIA RANI w Warszawie

Bilety na koncert A very special evening with HANIA RANI w Warszawie - 17-07-2021

Koncert A very special evening with HANIA RANI w Warszawie

Hania Rani

17.07.2021 20:15

Warszawa(Mazowieckie) - Amfiteatr w Parku Sowińskiego


Sprawdź bilety

Wyjątkowy wieczór z Hanią Rani już w lipcu tego roku w warszawskim Amfiteatrze Parku Sowińskiego.

Jedna z najbardziej zapracowanych artystek w Polsce. Jej ogromna wrażliwość zachwyca krytyków i słuchaczy w całej Europie. Od premiery swojego pierwszego albumu jest non-stop na walizkach, koncertując prawie na całym świecie. Tym razem zagra dla warszawskiej publiczności 17 lipca 2021.

Artystka została doceniona również w Polsce otrzymując liczne nagrody m.in. nagrodę Gazety Wyborczej Sanki (2019), przyznawaną przez dziennikarzy dla najciekawszej nowej twarzy na rodzimym rynku muzycznym, nominację do Paszportów Polityki, oraz Bestsellery EMPiKu „Odkrycie roku” otrzymała również 5 nominacji do nagrody Fryderyk 2020 i została nagrodzona 4 za Album Roku Alternatywa, Debiut Roku, Kompozytor Roku i Najlepsze Nowe Wykonanie z Melą Koteluk za utwór „Odprowadź”. Na 45. Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni otrzymała nagrodę za najlepszą muzykę do filmu Piotra Domalewskiego „Jak najdalej stąd”.

Muzyka Hani Rani reprezentuje nurt modern classic, który wyraża się poprzez nowe podejście do klasycznie znanych formuł muzycznych oraz zastosowań akustycznego instrumentarium. Kompozycje na fortepian solo zrodziły się z fascynacji artystki tym instrumentem oraz chęci zinterpretowania na własny sposób jego możliwości dźwiękowych i harmonicznych.

Jej premierowy album solowy „Esja” stanowi osobistą deklarację artystyczną. „Dość ukrywania się za projektami i współpracą z innymi artystami. Po raz pierwszy, w końcu – po prostu ja, taka, jaka jestem”.

Album „Home” to dokończenie zdania, którego pierwszą część usłyszeliśmy na instrumentalnej "Esji".

"Home" to historia miejsc, które stają się naszym domem czasem z przypadku, czasem z wyboru. To historia wyjścia z miejsca, które znamy i podróż, przypominająca tolkienowskie przygody Hobbita lub homerycką historię Odyseusza. „Home” to pytanie o szukanie przynależności, własnego kąta, historia o szczęściu ale i tęsknocie.

Podczas koncertu w Amfiteatrze w Parku Sowińskiego Hania zaprezentuje cały przekrój swojej twórczości.

Sprawdź bilety