Poniedziałek Jazz Fana: Alicja Śmietana Mozart Rocks&Swing w Szczecinie

Bilety na koncert Poniedziałek Jazz Fana: Alicja Śmietana Mozart Rocks&Swing w Szczecinie - 14-06-2021

Koncert Poniedziałek Jazz Fana: Alicja Śmietana Mozart Rocks&Swing w Szczecinie

Alicja Śmietana

14.06.2021 20:00

Szczecin(Zachodniopomorskie) - Klub 13 Muz


Poniedziałek Jazz Fana


ALICJA ŚMIETANA
MOZART ROCKS&SWING
Alicja Śmietana - skrzypce
Marcin Wądołowski - gitara
Adam Czerwiński - perkusja
Piotr Lemańczyk - kontrabas
Artur Jurek – organy Hammonda
Dom Kultury 13 MUZ
pl. Żołnierza Polskiego 2, Szczecin
14 czerwca 2021 r., godz. 20:00


Zespół założony przez przyjaciół przez wiele lat grających z Jarkiem Śmietaną i studiującą w Londynie młodą skrzypaczkę polską Alicję Śmietanę (córka nieżyjącego już gitarzysty jazzowego Jarosława Śmietany). W koncercie zagrają utwory W.A. Mozarta na jazzowo. Muzyka wielkiego artysty została opracowana przez wspaniałego gitarzystę i kompozytora Marcina Wądołowskiego. Absolutnie nowatorskie podejście do klasyki, przepełnione zarówno jazzowym duchem jak i ciężkimi, rockowymi brzmieniami sprawia, że wielkie dzieła wiedeńskiego klasyka zaczynają nowe, współczesne życie. Do projektu, którym kieruje Adam Czerwiński, długoletni współpracownik Jarka Śmietany, zaproszona została oczywiście jego córka Alicja Śmietana.


Brzmienie jej instrumentu wzmacnia i wzbogaca potęgę przekazu wykonywanej muzyki. Alicja Śmietana urodziła się w Krakowie, studiowała tam na Akademii Muzycznej, a później Guildhall School of Music and Drama w Londynie oraz Kronberg Academy w Niemczech. Doskonaliła swoje umiejętności także u takich artystów jak: Itzhak Perlman, Hagai Shaham, Dorothy DeLay, Tabea Zimermann, Ana Chumachenco czy Erich Gruenberg. Jest laureatką wielu międzynarodowych konkursów, nagród i stypendiów: między innymi pierwszej nagrody na Israeli International Competition oraz głównej nagrody Brytyjsko-Niemieckiego Stowarzyszenia Brahmsowskiego. Koncertowała jako solistka i kameralistka w takich salach jak Royal Festival Hall, Royal Albert Hall, Queen Elizabeth Hall, Berlin Philharmonic, Staadtcasino w Bazylei oraz operach w Wietnamie. Od 2003 r. współpracuje - również jako solistka - z orkiestrą kameralną Kremerata Baltica pod dyrekcją Gidona Kremera. W 2009 r. została zaproszona przez Nigela Kennedy'ego do współtworzenia nowej orkiestry Orchestra of Life. Alicja Śmietana gra na skrzypcach genialnego lutnika Camillusa Camilli z 1740 r. oraz historycznym smyczkiem Jeana Persois.
Została przyjęta do grona „Twórców wizerunku Polski" uwieńczona dyplomem dobroczynności. Pomimo stricte klasycznego, wiolinistycznego, wykształcenia
z powodzeniem łączy grę w zespołach jazzowych z grą w zespołach wykonujących muzykę klasyczną.Artystce towarzyszyć będzie wyśmienity skład jazzowy złożony z takich muzyków jak:
Marcin Wądołowski - gitara
Adam Czerwiński - perkusja
Piotr Lemańczyk - kontrabas
Artur Jurek – organy Hammonda


Współfinansowane ze środków Miasta Szczecin


UWAGA:


Aby wziąć udział w wydarzeniu prosimy o pobranie, wydrukowanie, wypełnienie i podpisanie oświadczenia uczestnika wydarzenia oraz o zapoznanie się z regulaminem. Dokumenty są dostępne na stronie www.13muz.eu.


W trakcie koncertu obowiązuje zakrywanie ust i nosa, zachowanie dystansu społecznego i dezynfekcja rąk. Może być wykonana kontrola temperatury ciała.


Dziękujemy uprzejmie!