ROCK & CHOPIN w Gołdapi

Bilety na koncert ROCK & CHOPIN w Gołdapi - 20-06-2021

Koncert ROCK & CHOPIN w Gołdapi

Rock & Chopin

20.06.2021 18:00

Gołdap(Warmińsko-mazurskie) - Dom Kultury


Rock & Chopin to zespół muzyczny powstały jako ukłon w stronę Mistrza, największego polskiego kompozytora wszechczasów.
Co się stanie, gdy muzyka rockowa zderzy się z twórczością Fryderyka Chopina? Czy taka konfrontacja jest możliwa? Czy da się to połączyć? Oczywiście!
Rock & Chopin to zespół muzyczny powstały jako ukłon w stronę Mistrza, największego polskiego kompozytora wszechczasów. Nie jest to jednak odtwórcza interpretacja jego muzyki. Projekt został stworzony przez rodaków Chopina, w mieście, gdzie mieszkał, kreował swój warsztat i komponował. Jako Polacy poczuli potrzebę sięgnięcia do rodzimej twórczości. Jak mało kto czują zawarte w jego muzyce nastroje niełatwych historycznych dziejów, w których tworzył. A ponieważ są pokoleniem rocka, stworzyli własną interpretację tych ponadczasowych kompozycji. Są to fantazje dokonane przez kompozytora i aranżera a jednocześnie gitarzystę – Radka Chwieralskiego.
Podstawą muzyczną zespołu jest trio: gitara (Radek Chwieralski), perkusja (Vlodi Tafel), bas (Maciek Komar).
Muzycy tworzący zespół Rock & Chopin na co dzień współpracują z czołówką polskiej sceny muzyki rozrywkowej. Znajdziecie w ich muzyce dużo gitarowego grania, ciekawych rozwiązań i rockowego brzmienia. Pasja, profesjonalizm i radość z muzyki - tym wszystkim chcą się z Wami dzielić! Wychodzą naprzeciw stereotypom, „oswajają" muzykę klasyczną a przy okazji promują naszego narodowego Wielkiego Artystę.