Wałach Golec Żupański w Bielsku-Białej

Bilety na koncert Wałach Golec Żupański w Bielsku-Białej - 17-06-2021

Koncert Wałach Golec Żupański w Bielsku-Białej

Marcin Żupański , Zbigniew Wałach , Wojciech Golec

17.06.2021 19:00

Bielsko-Biała(Śląskie) - Klubokawiarnia Aquarium - Galeria Bielska BWA


W dźwiękach zamknięte zostały pejzaże miejsc – natury, która formowała pokolenia przez wieki, zgodnie ze zmianami pór roku i całą paletą cyklu przemijalności człowieka.
Kompozycje Zbigniewa Wałacha są odpowiedzią współczesności na tradycję. Nostalgiczne dźwięki obrazują wspomnienia, refleksje nad upływającym czasem.
Trio jest laureatem konkursu na Festiwalu Muzyki Folkowej Polskiego Radia Nowa Tradycja.

Zbigniew Wałach – pomysłodawca i twórca zespołu Wałasi, którego osiągnięcia współtworzą historię muzyki tradycyjnej Beskidu Śląskiego.
Muzyk, instrumentalista, budowniczy instrumentów od wielu lat dbający o ciągłość i rozwój muzyki tradycyjnej swojego regionu.

Wojciech Golec – akordeonista, pedagog, absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie akordeonu prof. Joachima Pichury. Laureat krajowych i międzynarodowych konkursów akordeonowych, stypendysta Marszałka Województwa Śląskiego w dziedzinie kultury. Doktor sztuk muzycznych w dyscyplinie artystycznej – instrumentalistyka Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach. Wykładowca w Instytucie Muzyki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, a także pedagog w ZPSM im. S. Moniuszki w Bielsku-Białej.

Marcin Żupański – multiinstrumentalista specjalizujący się w saksofonach, fletach oraz klarnecie basowym. Absolwent wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Laureat m.in. Jazz Juniors oraz innych konkursów jazzowych. Kompozytor, aranżer, muzyk czynnie udzielający się na polskiej i zagranicznej scenie muzycznej jako lider własnych projektów, a także współpracujący z wieloma formacjami jazzowymi, etnicznymi, rozrywkowymi.
Wykładowca w Instytucie Muzyki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Doktor sztuk muzycznych w dyscyplinie artystycznej
– instrumentalistyka - Akademia Muzyczna im. K. Szymanowskiego w Katowicach.

BILETY dostępne onlajn:
30 zł przedsprzedaż
40 zł w dniu koncertu
Ilość biletów ograniczona.

Uczestnicy koncertu zobowiązani są do dostosowania się do obowiązującego reżimu sanitarnego: dystans, dezynfekcja rąk, maseczki.