Wojtek Mazolewski Quintet / MIUOSH / Krzysztof Zalewski / Spięty - Komeda w Katowicach

Bilety na koncert Wojtek Mazolewski Quintet / MIUOSH / Krzysztof Zalewski / Spięty - Komeda w Katowicach - 21-10-2021

Koncert Wojtek Mazolewski Quintet / MIUOSH / Krzysztof Zalewski / Spięty - Komeda w Katowicach

Miuosh , Krzysztof Zalewski , Wojtek Mazolewski Quintet

21.10.2021 18:00

Katowice(Śląskie) - Sala Kameralna Narodowej Orkiestry Symfonicznej


Sprawdź bilety

Wykonawcy

Wojtek Mazolewski Quintet:
Oskar Török – trąbka
Marek Pospieszalski – saksofon tenorowy
Joanna Duda – instrumenty klawiszowe
Jakub Janicki – perkusja
Wojtek Mazolewski – kontrabas
MIUOSH
Krzysztof Zalewski
Spięty

Quintet Wojtka Mazolewskiego - jeden z najlepszych zespołów jazzowych w Polsce zaprasza na wspólną podróż po świecie improwizacji. W swojej twórczości WMQ eksperymentuje, wzbudza skrajne emocje i udowadnia, że muzyka jazzowa ma potencjał burzenia muzycznych schematów. Jazzu w wydaniu WMQ słuchają wszyscy, od fanów kameralnych przestrzeni domowego zacisza, po entuzjastów wielkich koncertów kończących się owacjami na stojąco.
Wojciech Mazolewski to basista, kompozytor, autor muzyki do audiobooków, spektakli teatralnych i filmów, współtwórca polskiego yassu. Ze swoim kwintetem od 2011 roku przesuwa granice muzycznych interpretacji i prezentuje słuchaczom nowy sposób postrzegania muzyki jazzowej.
Wojtek Mazolewski Quintet interpretuje jazz na swój unikalny, dekadencki a zarazem nostalgiczny sposób, czego i Państwo będziecie świadkami podczas koncertu.

Gościnnie wystąpią:

KRZYSZTOF ZALEWSKI
Jeden z najciekawszych Artystów na polskiej scenie muzycznej. Szerokiej publiczności znany z takich płyt jak „Zelig”, czy „Złoto”. Ta płyta ta otworzyła mu drogę do udziału w najciekawszych projektach dziejących się na polskim rynku muzycznym - jak np. Męskie Granie. To dla tego projektu Zalewski napisał utwór „Początek”, który w bardzo szybkim tempie osiągnął ponad 100 milionów wyświetleń. Kolejny singiel „Kurier”, który powstał do filmu Władysława Pasikowskiego również okazał się dużym przebojem. Obecnie Zalewski promuje swój najnowszy album “Zabawa”. To przemyślenia 35-letniego mężczyzny, nad którego głową zawisł cień i mimo to – a może właśnie dlatego – gra, śpiewa i tańczy. Na przekór czasom, ale nie ludziom wbrew.

MIUOSH
Miuosh (właśc. Miłosz Borycki) - polski raper, autor tekstów i muzyki, producent muzyczny. Do dzisiaj wydał 18 albumów, z których 7 uzyskało status Złotych Płyt, 2 Platynowych, a jeden Podwójnej Platyny. Jego projekty z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia odbiły się szerokim echem na całym świecie, a specjalny koncert łączący dwa z nich w czerwcu 2019 roku zgromadził na Stadionie Śląskim ponad czterdziestotysięczną publiczność. Jest również autorem muzyki do spektakli teatralnych i autorem koncertowych projektów specjalnych. Pochodzi z Katowic, w których żyje i tworzy.

SPIĘTY
Hubert Dobaczewski - wokalista, gitarzysta i autor tekstów płockiego Lao Che. W kwietniu tego roku ukazała się jego druga solowa płyta zatytułowana „Black Mental”.

Sprawdź bilety