EMANACJE - ORKIESTRA AKADEMII BEETHOVENOWSKIEJ, JOANNA KONARZEWSKA - skrzypce w Lusławicach

Bilety na koncert EMANACJE - ORKIESTRA AKADEMII BEETHOVENOWSKIEJ, JOANNA KONARZEWSKA - skrzypce  w Lusławicach - 08-08-2021

Koncert EMANACJE - ORKIESTRA AKADEMII BEETHOVENOWSKIEJ, JOANNA KONARZEWSKA - skrzypce w Lusławicach

Orkiestra Akademii Beethovenowskiej

08.08.2021 19:00

Lusławice(Małopolskie) - Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego


8.08.2021 19:00, Lusławice, sala koncertowa 
Wydarzenie główne:

ORKIESTRA AKADEMII BEETHOVENOWSKIEJ
JOANNA KONARZEWSKA - koncertmistrz

W programie:

Wolfgang Amadeus Mozart (1756 - 1791)
Divertimento D-dur KV 136 (1772)

Krzysztof Penderecki (1933 - 2020)
Serenada na orkiestrę smyczkową (1996-97)

***

Benjamin Britten (1913 - 1976)
Variations on the theme of Frank Bridge op. 10 na orkiestrę smyczkową (1937)

__________________________

Joanna KONARZEWSKA – absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie oraz Syddansk Musikkonservatorium og Skuespillerskole w Odense. Jako solistka i koncertmistrz współpracowała z takimi orkiestrami, jak Odense Symfoniorkester, Aarhus Symfoniorkester, Narodowa Orkiestra Polskiego Radia w Katowicach, Orkiestra Filharmonii Krakowskiej, Orkiestra Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku, Orkiestra Akademii Beethovenowskiej, Polska Filharmonia Kameralna Sopot, Elbląska Orkiestra Kameralna.

W latach 2009–2014 koncertmistrz orkiestry Polskiej Filharmonii Bałtyckiej, a od 2014 roku Orkiestry Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie. Jest także gościnnym koncertmistrzem Orkiestry Akademii Beethovenowskiej.
Laureatka konkursów muzyki kameralnej i skrzypcowej, m.in. I Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Skrzypków im. E. Umińskiej w 2005 roku w Poznaniu, X Konkursu Skrzypcowego im. K. Lipińskiego i H. Wieniawskiego w 2006 roku w Lublinie, I Ogólnopolskiego Konkursu Instrumentalistów Smyczkowych w 2006 roku w Krakowie. W 2008 roku otrzymała nagrodę dla najlepszego instrumentalisty smyczkowego podczas ISA, objętego programem Wiedeń – Praga – Budapeszt. W 2014 roku wygrała Den Danske Strygerkonkurrence.

Brała udział w licznych kursach mistrzowskich instrumentalistyki solowej, kameralnej i orkiestrowej, m.in. Australian International Summer Orchestra Institute w Tasmanii, Internationale Sommerakademie w Semmering w Austrii, oraz kursach w Łańcucie, Żaganiu i Kołobrzegu. Była stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Małopolskiej Fundacji Stypendialnej Sapere Auso. W 2012 i 2013 roku nominowana do nagrody kulturalnej miasta Gdańsk.
Ma na swoim koncie nagrania dla radia, telewizji, muzyki do przedstawień teatralnych oraz muzyki filmowej.

ORKIESTRA AKADEMII BEETHOVENOWSKIEJ 
Jeden z czołowych polskich zespołów symfonicznych młodego pokolenia. Tworzą go najwybitniejsi studenci i absolwenci europejskich wyższych szkół muzycznych. Zespół rozpoczął działalność w 2003 r., tuż po sukcesach na 53 festiwalu Jünger Künstler Bayreuth. W 2005 roku, za sprawą E. Pendereckiej, OAB zadebiutowała podczas IX Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena w Warszawie, gromadząc wyśmienite recenzje. Orkiestra Akademii Beethovenowskiej regularnie nagrywa płyty dla czołowych wytwórni muzycznych jak i gości na słynnych scenach koncertowych Europy i świata. Z równie wielkim sukcesem jak po partytury muzyki klasycznej, OAB sięga po przeboje muzyki rozrywkowej czy filmowej. Na koncie ma nagrania ścieżek dźwiękowych dla takich gigantów jak Warner Bros czy Monolith, współpracę z kompozytorami Hansem Zimmerem, Elliotem Goldenthalem, M. Lorencem i Janem A. P. Kaczmarkiem, I. Darwishem. Artystyczną i organizacyjną pieczę nad zespołem pełni od samego początku Marcin Klejdysz. Funkcję pierwszego dyrygenta sprawuje maestro Jacek Kaspszyk.