LABORATORIA TWÓRCZE: tańczyMY na Taczaka! | Aleksandra Krajewska w Poznaniu

Bilety na koncert LABORATORIA TWÓRCZE: tańczyMY na Taczaka! | Aleksandra Krajewska w Poznaniu - 06-08-2021

Koncert LABORATORIA TWÓRCZE: tańczyMY na Taczaka! | Aleksandra Krajewska w Poznaniu

różni wykonawcy

06.08.2021 18:00

Poznań(Wielkopolskie) - Polski Teatr Tańca


Podczas warsztatów skupimy się na pracy z podłogą, zrozumieniu mechanizmów ruchu oraz na kultywowaniu świadomego ruchu zarówno przy wyuczonych kombinacjach i improwizacji solo czy w grupie. Zastanowimy się jak nasze taneczne decyzje kreują wyraz artystyczny i jak rozwijać swój język ruchowy. Skupimy się także na recyclingu energii - jakie strategie pomogą nam przy ruchu trwającym non-stop, jak efektywnie korzystać z własnej energii, jak tańczyć dłużej i mniej się zmęczyć.

Aleksandra Krajewska jest absolwentką Salzburg Experimental Academy of Dance (SEAD) w Austrii, gdzie miała przyjemność pracować z renomowanymi nauczycielami i choreografami.
Kontynuuje swoją edukację na studiach magisterskich w kierunku Movement Research, gdzie rozwija swój język ruchowy, współpracując równocześnie przy wielu projektach na terenie Europy. Pracowała między innymi z takimi artystami jak Alleyne Dance, Jukstapoz, Jos Baker, Iratxe Ansa i Igor Bacovich, B’cause Dance Company i Teatr Tańca Zawirownia. Stworzyła też swoją pierwszą pracę solową „Lullaby for the Restless”, nagrodzoną na Festiwalu Miniatur Choreograficznych w Belgradzie.
Warsztaty realizowane są w ramach letniego cyklu Laboratoriów Twórczych - tańczyMY na Taczaka! Cechą wspólną wszystkich zajęć będzie pobudzanie kreatywności i inwencji ruchowej, wierzymy bowiem, że twórczy pierwiastek obecny jest zawsze, kiedy człowiek tańczy lub świadomie się porusza. Więcej informacji o programie: Laboratoria Twórcze