LABORATORIA TWÓRCZE: tańczyMY na Taczaka! | Ilona Gumowska w Poznaniu

Bilety na koncert LABORATORIA TWÓRCZE: tańczyMY na Taczaka! | Ilona Gumowska w Poznaniu - 07-08-2021

Koncert LABORATORIA TWÓRCZE: tańczyMY na Taczaka! | Ilona Gumowska w Poznaniu

różni wykonawcy

07.08.2021 12:00

Poznań(Wielkopolskie) - Polski Teatr Tańca


Warsztat „Obecność w ruchu” zakłada zgłębianie tematu obecności w intensywnym treningu fizycznym, opartym na ruchu w kontakcie z podłogą i drugą osobą. Bazę warsztatu stanowi świadome korzystanie z sił fizyki w tańcu, praca na kontinuum napięcia i rozluźnienia oraz synchronizacja ruchu z oddechem. Poprzez improwizację na zadaniach i liczne wizualizacje uczestnicy warsztatu odkrywają istotę przepływu ruchu, świadomego przenoszenia ciężaru ciała, opozycji, zawieszenia i gradacji. Założeniem warsztatu jest balansowanie pomiędzy pełną kontrolą i momentami jej całkowitej utraty, a poprzez to odnajdywanie szczerej obecności będącej wynikiem naturalnego poruszania się ciała w przestrzeni.

Ilona Maria Gumowska – tancerka, choreografka, pedagożka tańca, psycholożka. Jest absolwentką Instytutu Choreografii i Technik Tańca Akademii Muzycznej w Łodzi, gdzie obecnie jest nauczycielem akademickim. Jako tancerka współpracowała z takimi twórcami jak Daniel Abreu, Roberto Olivan, Marcin Wrona, Tomasz Wygoda, Mariusz Treliński, Natasha Gilmore, Abhilash Ningappa, Jacek Owczarek, Kaya Kołodziejczyk, Jacek Gębura, Karolina Kroczak, Ashley Lobo, Michał Walczak, Jacek Przybyłowicz. Występowała na wielu polskich i zagranicznych scenach, m.in. w Teatrze Rozbark w Bytomiu, Royal Opera House w Bombaju, w belgijskiej operze La Monnaie, Theater an der Wien w Wiedniu, Królewskiej Operze w Sztokholmie. Obecnie współpracuje z Teatrem Tańca Zawirowania w Warszawie i Teatrem Wielkim - Operą Narodową w Warszawie oraz zespołem Barrowland Ballet w Glasgow. Jest członkiem kolektywu United Limbs - zespołu niezależnych polskich artystów tańca, którzy wspólnie organizują wielowymiarowe warsztaty ruchowe, jamy muzyczno-taneczne oraz tworzą własne spektakle i projekty wideo we współpracy z twórcami różnych dziedzin sztuki. W ramach działalności pedagogicznej prowadzi warsztaty w Polsce i za granicą z zakresu tańca współczesnego, improwizacji, kompozycji i floorworku z elementami akrobatyki. W tańcu przejawia fascynację silną fizycznością i pogłębioną obecnością. Poszukuje pośród cielesnych ekstremów oraz balansuje na granicy tego, co znane i komfortowe z tym, co ryzykowne i jeszcze nieodkryte.

Warsztaty realizowane są w ramach letniego cyklu Laboratoriów Twórczych - tańczyMY na Taczaka! Cechą wspólną wszystkich zajęć będzie pobudzanie kreatywności i inwencji ruchowej, wierzymy bowiem, że twórczy pierwiastek obecny jest zawsze, kiedy człowiek tańczy lub świadomie się porusza. Więcej informacji o programie: Laboratoria Twórcze