Beck w Warszawie

Bilety na koncert Beck w Warszawie - 20-06-2022

Koncert Beck w Warszawie

Beck

20.06.2022 21:00

Warszawa(Mazowieckie) - Torwar


Sprawdź bilety

Beck, zdobywca ośmiu nagród GRAMMY, po raz pierwszy w Polsce z jedynym koncertem. Artysta wystąpi 20 czerwca 2022 w Warszawie.

Autor utworu Loser- jednego z największych hitów lat 90., zdobywca ośmiu nagród Grammy, niekwestionowana legenda amerykańskiej muzyki - Beck Hansen w ramach europejskiej trasy koncertowej nareszcie zaprezentuje swój materiał polskiej publiczności!

Beck Hansen eksplodował z podziemia do głównego nurtu swoim przebojowym singlem „Loser” w 1994 roku. Z jego przygnębiającym refrenem, wstawkami gitary lo-fi i kilkoma hip-hopowymi zwrotkami, Beck przedstawił się jako eklektyczny ekscentryk z Los Angeles. Sprawnie lawirując między gatunkami, zachowuje surrealistyczne i mroczne poczucie humoru. “Loser” był ogromnym hitem listy Billboard Hot 100 i stał się hymnem Pokolenia X.

Na swoim koncie Beck ma aż 14 wydanych krążków, chociaż to album “Morning Phase” przyniósł mu największy rozgłos, zdobywając najwyższe wyróżnienie nagród Grammy - Album Roku, pokonując w tej kategorii m.in. Beyonce i Sam’a Smith’a. Od tego momentu Beck nieustannie zalewa słuchaczy swoją muzyczną kreacją: w 2015 roku powstaje letni jam utrzymany w stylu psycho-dance - „Dreams” - którego USA TODAY określił „silnym pretendentem do piosenki lata”, a ROLLING STONE zachwycał się: „Ten funkowy groove daje nam retrospekcje do Midnite Vultures w najlepszy możliwy sposób.” Niedługo potem nawiązuje współpracę z takimi artystami jak the Chemical Brothers, czy Flume.

Kolejnym ogromnym sukcesem okazał się 13. studyjny album Becka, “Colours”, który ROLLING STONE z góry okrzyknął „euforycznym wybuchem eksperymentalnego popu”. Album zadebiutował na 3. miejscu listy Billboard 200 z utworami takimi jak urzekający „Dear Life”, który THE NEW YORK TIMES porównywał do twórczości Beatlesów i Beach Boys. Album przyniósł Beckowi kolejne dwie nagrody Grammy - Best Alternative Music Album i Best Engineered Album, Non-Classical.

2017 rok zaowocował kolejnym albumem w bujnej karierze Becka, trafnie zatytułowanym “Hyperspace”, uruchamiając kolejny strumień krytycznych pochwał:

Geniusz osiągnięty poprzez gwiezdny pył… Na całym albumie nie ma nudnego momentu” — ASSOCIATED PRESS

Soczysty, ekscytujący… jego najlepszy album od dekady” — PEOPLE

Mroczny, niebiański pop fantasy… odkrywcza podróż w przestrzeń kosmiczną…” — ROLLING STONE

Eksplorując nowe wymiary dźwięku, futurystyczne spektrum Hyperspace jest wynikiem jednego z najbardziej kolaboracyjnych albumów. Siedem z jedenastu utworów na płycie – w tym singiel „Uneventful Days” i wcześniej wydany „Saw Lightning” – zawiera współautorstwo i koprodukcję z Pharrellem Williamsem.

20 czerwca 2022 roku Beck wystąpi na warszawskim Torwarze. Będzie to jedyny koncert artysty w Polsce w ramach jego europejskiej trasy. Bilety trafią do sprzedaży 30 lipca 2021, natomiast przedsprzedaż rusza już 29 lipca.

Sprawdź bilety