FŁ4K, Koncert Otwarcia: PATRYK PIETRZAK, MUCHY, SMOLIK//KEV FOX w Łodzi

Bilety na koncert FŁ4K, Koncert Otwarcia: PATRYK PIETRZAK, MUCHY, SMOLIK//KEV FOX w Łodzi - 10-09-2021

FŁ4K, Koncert Otwarcia: PATRYK PIETRZAK, MUCHY, SMOLIK//KEV FOX w Łodzi

MUCHY , Patryk Pietrzak , Keren Tannenbaum

10.09.2021 19:00

Łódź(Łódzkie) - Radio Łódź


Trzy muzyczne spotkania na inaugurację Festiwalu Łódź Czterech Kultur 2021: zaskakujący solowy debiut Patryka Pietrzaka, rockowe „Muchy” i uwodzicielska Keren Tannenbaum przywołują najlepsze festiwalowe tradycje: wielość stylów, poetyk i kultur w najlepszym wydaniu. / Na wydarzenia obowiązuje wspólny bilet.

GODZ. 19.00 PATRYK PIETRZAK
GODZ. 20.00 MUCHY
GODZ. 21.30 SMOLIK//KEV FOX

PATRYK PIETRZAK
W muzyczną drogę Patryk Pietrzak wyruszył z zespołem Ted Nemeth; demówki, pierwsze koncerty, docieranie do publiczności, zjednywanie sympatii wydawców. Wspólnie nagrali albumy "Ostatni Krzyk Mody" i "Cntrl C". Ich muzyka, będąca wypadkową post punkowych inspiracji Cool Kids Of Death, garażowego rocka, zapadających w pamięć melodii i świetnie napisanych, niebanalnych tekstów, szybko spotkała się z dużym uznaniem słuchaczy i krytyków. Teraz nadszedł czas na solowy debiut.
MUCHY
Muchy zadebiutowały w 2007 roku albumem „Terroromans”, szturmem zdobywając nie tylko uwagę branży muzycznej i słuchaczy w całym kraju, ale także liczne nominacje i nagrody. Bezprecedensowa w tamtym czasie w polskich warunkach promocja grupy w mediach społecznościowych przyniosła jej szeroki rozgłos.
Muchy w 2021 roku to:
Michał Wiraszko – śpiew, gitara;
Piotr Maciejewski – bas, klawisze, śpiew;
Szymon Waliszewski – perkusja;
Stefan Czerwiński – gitara, bas.
SMOLIK//KEV FOX
Debiutancki album SMOLIK // KEV FOX był jednym z najlepiej ocenianych albumów 2015 roku, za który artyści odebrali Fryderyka w kategorii Elektronika i alternatywa. Od czerwca 2017 roku ma status platynowej płyty.
W wersji koncertowej misternie skonstruowane, pełne melancholii melodie SMOLIKA i niepowtarzalny, hipnotyzujący, silny wokal KEVA nabierają całkowicie nowej energii.
W 2018 ukazała się „QUEEN OF HEARTS”, czyli EPka nagrana w legendarnym Real World Studios w UK, którego właścicielem jest Peter Gabriel. Jej premiera koncertowa miała miejsce w ramach Live Sesji w YouTube Space w Berlinie.
Duet stale koncertuje; w ostatnim czasie pojawił się na większości liczących się festiwali, takich jak Tauron Nowa Muzyka, Męskie Granie, Olsztyn Green Festiwal itp. Obecnie artyści pracują w studio nad kolejnym albumem. Ich najnowszy utwór to „Move Honey”, do którego videoklip został nagrodzony podczas VII edycji Papaya Young Directors (https://www.youtube.com/watch?v=6m0nnySVThc).