Czajka & Puchacz - SLS. VOL 16 Czajka & Puchacz (Kaja Draksler / Szymon Gąsiorek) w Poznaniu

Bilety na koncert Czajka & Puchacz - SLS. VOL 16 Czajka & Puchacz (Kaja Draksler / Szymon Gąsiorek) w Poznaniu - 09-08-2021

Koncert Czajka & Puchacz - SLS. VOL 16 Czajka & Puchacz (Kaja Draksler / Szymon Gąsiorek) w Poznaniu

Kaja Draksler , Szymon Gąsiorek , Czajka i Puchacz , Kiebitz & Uhu

09.08.2021 20:00

Poznań(Wielkopolskie) - Dragon


Zapraszamy na koncert w ramach cyklu "Spontaneous Live Series", organizowanego przez Dragon Social Club i Trybunę Muzyki Spontanicznej.


Dragon Social Club / godz.20.00 / Scena MDK
BILETY 25 ZŁ


Pierwszy koncert po przymusowej przerwie w ramach naszego cyklu! Zagra duet Czajka & Puchacz, który mieliśmy okazję gościć na IV edycji Spontaneous Music Festival. Czajka & Puchacz to duet słoweńskiej pianistki Kai Draksler (Punkt.Vrt.Plastik, Kaja Draksler Octet) i polskiego perkusisty Szymona Gąsiorka (Pimpono Ensemble, Alfons Slik). W ich elektro-akustycznej muzyce idiom muzyki konkretnej i europejska szkoła swobodnej improwizacji spotykają melodie odnoszące się do disco polo, rockowe riffy czy eko-sonoryzm niczym stukot dzięcioła. W lipcu 2020 ukazał się debiutancki album zespołu "Bivališča" nakładem słoweńskiej wytwórni Klopotec. W kwietniu 2021 ukazał się single alter duo Kibietz & Uhu "Entschuldigung" eksplorujący eksperymentalny songwriting w tematyce egzystencjalizmu i abstrakcji dnia codziennego.


Kaja Draksler - fortepian, keyboards, wokal
Szymon Gąsiorek - perkusja, elektronika, wokal
Czajka & Puchacz - Bivališča on BandCamp
Kiebitz & Uhu - Entschuldigung