57. Jazz nad Odrą we Wrocławiu

Bilety na koncert 57. Jazz nad Odrą we Wrocławiu - 16-09-2021

Koncert 57. Jazz nad Odrą we Wrocławiu

Shai Maestro , Piotr Wojtasik

16.09.2021 19:00

Wrocław(Dolnośląskie) - Teatr Polski we Wrocławiu


Jazz ponownie zabrzmi nad Odrą!

Po symbolicznej edycji w 2020 roku Jazz nad Odrą powraca w pełnej krasie. Pięć dni koncertów na trzech scenach, gwiazdy polskiego i światowego jazzu oraz tradycyjne jam session do rana – Strefa Kultury Wrocław odkrywa pierwsze karty tegorocznego programu.


Na ten moment czekali wszyscy fani wrocławskiego festiwalu – poznaliśmy pierwszych artystów, którzy we wrześniu wystąpią nad Odrą, ale także nowe miejsca tegorocznych koncertów. Scenę główną przeniesiono do Teatru Polskiego, na drugą lokalizację organizatorzy wybrali scenę w podwórku Impartu. W trakcie festiwalu zobaczymy wrocławski kwartet Błoto z ich brzmieniem mocno osadzonym na brutalnych hip-hopowych fundamentach. „Piotr Wojtasik Presents” – pod takim szyldem wrocławski trębacz zaprezentuje nowy projekt, do którego zaprosił – swoim zdaniem – najbardziej wartościowych i inspirujących muzyków różnych generacji. Na scenie pojawią się m.in. Viktor Tóth, Bartosz Pernal, Darek Oleszkiewicz, Leszek Możdżer, Emose Uhunmwangho, Magdalena Zawartko oraz Anna Maria Mbayo.

Do Wrocławia przyjedzie także Nubya Garcia, wielokrotnie nagradzana saksofonistka i kompozytorka, która w 2020 roku wydała swój debiutancki album „Source” inspirowany hip-hopem, dubstepem, soulem i calypso. Wraz ze swoim debiutem dla wytwórni Blue Note pojawi się także Gerald Clayton – pianista zagra utwory oryginalnie zarejestrowane na, nominowaną do nagrody Grammy, płytę „Happening: Live at the Village Vanguard". W programie znajdziemy także występ Joe Lovano, giganta saksofonu tenorowego, który zaprezentuje się w odsłonie Trio Tapestry wraz z pianistką Marylin Crispell oraz perkusistą Carmenem Castaldim. Nie zabraknie emocjonujących przesłuchań finałowych w konkursie na Indywidualność Jazzową 2021, które zakończy uroczysta gala wręczenia nagród. Nad Odrę powrócą również laureaci poprzednich edycji konkursu – zobaczymy wspólny występ składu Marcin Pater Trio (Grand Prix 2020) z Leszkiem Możdżerem oraz koncert Kuba Banaszek Quartet (Grand Prix 2019). Szczegółowy program znajduje się na stronie www.jazznadodra.pl.

Nie jest to koniec festiwalowych ogłoszeń – nową tradycją wydarzenia jest bezpłatna scena na placu przed Impartem, która cieszy się wielką popularnością. Tam dla amatorów szerokopojetego jazzu – szczególnie tego pod chmurką – przygotowano równie bogaty program koncertów, który organizatorzy ujawnią w kolejnych tygodniach. Na najwytrwalszych czeka także jam session w klubie festiwalowym ulokowanym w Imparcie. Tegoroczna 57. edycja Jazzu nad Odrą potrwa od 15 do 19 września.

PROGRAM:

15 września (środa)
Teatr Polski – scena im. J. Grzegorzewskiego

godz. 19:00 - Marcin Pater Trio & Leszek Możdżer | RYMDEN
Impart – scena w podwórku
godz. 19:00 - Jerzy „Wilk” Kaczmarek Quartet – Wilcze Sidła | Błoto

16 września (czwartek)
Teatr Polski – scena im. J. Grzegorzewskiego

godz. 19:00 - Shai Maestro Quartet | Piotr Wojtasik Presents
Impart – scena w podwórku
godz. 19:00 - Jerzy Mączyński – Jerry&ThePelicanSystem „SARIANI” | Kuba Banaszek Quartet

17 września (piątek)
Teatr Polski – scena im. J. Grzegorzewskiego

godz. 16:00 - I finałowy koncert konkursu na Indywidualność Jazzową 2021
godz. 19:00 - Reggie Washington Quintet| Nubya Garcia

18 września (sobota)
Teatr Polski – scena im. J. Grzegorzewskiego

godz. 16:00 - II finałowy koncert konkursu na Indywidualność Jazzową 2021
godz. 19:00 - Darek „Oles” Oleszkiewicz & Alan Pasqua | Gerald Clayton „Happening: Live At The Village Vanguard”

19 września (niedziela)
Teatr Polski – scena im. J. Grzegorzewskiego

godz. 17:00 - Gala wręczenia nagród konkursu na Indywidualność Jazzową 2021 | Leszek Możdżer | Bartosz Pernal Orchestra

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmian w programie.