Luxtorpeda w Szczecinie

Bilety na koncert Luxtorpeda w Szczecinie - 23-10-2021

Koncert Luxtorpeda w Szczecinie

Luxtorpeda

23.10.2021 20:00

Szczecin(Zachodniopomorskie) - Dom Kultury Krzemień


Sprawdź bilety

23 października 2021 Luxtorpeda zagra pierwszy od 5 lat klubowy koncert w Szczecinie. Dodatkowo na ten rok wypada rocznica 10 lat od wydania pierwszej płyty zespołu. Wydarzenie odbędzie się w nowym miejscu mapy kulturalnej miasta - Domu Kultury "Krzemień" w Szczecinie.


Formacja powstała w 2010 roku. Robert „Litza" Friedrich zaprosił wtedy do współpracy gitarzystę Roberta Drężka, basistę Krzysztofa Kmiecika i perkusistę Tomasza Krzyżaniaka. W 2011 roku, w czasie powstawania materiału na nowy krążek, do grupy dołączył wokalista Przemysław Frencel. Grupa prezentuje utwory utrzymane głównie w stylistyce rocka, rocka alternatywnego, punk rocka.


Od tego czasu Luxtorpeda ruszyła swoim torem, zatrzymując się po drodze po takie stacje, sukcesy, nominacje i nagrody jak: Fryderyk, Pol'and'Rock (Przystanek Woodstock), Antyradio, Teraz Rock i inne.


Luxtorpeda na swoim koncie ma pięć płyt studyjnych: „Luxtorpeda", „Robaki", „A morał tej historii mógłby być taki, mimo że cukrowe to jednak buraki", „MYWASWYNAS", a także ostatnio wydane Anno Domini MMXX (2020) oraz najnowsze wydawnictwo „Elektroluxtorpeda" (2021) zawierające covery własnych nagrań.


Ostatni szczeciński klubowy koncert Luxtorpedy odbył się w listopadzie 2016 r. Po 5 latach w końcu będzie można usłyszeć zespół w najbardziej mu i fanom ulubionych warunkach.

Sprawdź bilety