BirdPen we Wrocławiu

Bilety na koncert BirdPen we Wrocławiu - 03-02-2022

Koncert BirdPen we Wrocławiu

BirdPen

03.02.2022 20:00

Wrocław(Dolnośląskie) - Stary Klasztor


Angielski zespół BirdPen z dwoma koncertami w Polsce już zimą 2022 roku! Muzycy wystąpią w poznańskim Blue Note Jazz Club i wrocławskim Starym Klasztorze z szóstym albumem, napisanym podczas lockdownu. Ich muzyczny komentarz nowej rzeczywistości będzie można usłyszeć 2 i 3 lutego w wymienionych miastach.

O ZESPOLE I PŁYCIE


W skład alternatywno-elektroniczno-rockowego BirdPen wchodzą Dave Pen (gitarzysta i wokalista zespołu Archive) oraz Mike Bird. Zespół powstał w 2003 roku, ale pierwszy album ‘On/Off/Safety/Danger’ wydał dopiero w 2009 roku. Po premierze LP zespół był supportem trasy Archive’s Controlling Crowds po Europie. Według wielu krytyków uważało, że Birdpen kojarzyć się może z Radiohead.

Szóstym albumem w dorobku zespołu jest powstały w pandemii album ‘All Function One’. Tematem towarzyszącym utworom jest przede wszystkim samoizolacja i strach przed otaczającym światem. Zespół następująco komentuje tematykę albumu: “Przez to, co zaczęło się dziać wokół, zaczęliśmy podświadomie skupiać się na temacie izolacji. Nie do końca chodziło nam o globalną pandemię i konieczność pozostania w domach, ale o to, ile czasu człowiek już spędza zamknięty w sobie. Strach przed światem sprawia, że bezpieczniej czujemy się w “naszych wnętrzach”. To album o ludziach niewidzialnych i zagubionych, ale i o nadziei, że jeśli zbierzemy się razem, to wszystko będzie funkcjonować jako jedność.

All function one’ został wydany 5 marca 2021 roku przez Jar Records a został wyprodukowany przez Franka Arkwrighta w Abbey Road Studios.Powiązane