szymonmówi we Wrocławiu

Bilety na koncert szymonmówi we Wrocławiu - 17-02-2022

Koncert szymonmówi we Wrocławiu

Szymonmówi

17.02.2022 20:30

Wrocław(Dolnośląskie) - Stary Klasztor


Stary Klasztor zaprasza 18 listopada do Sali Witrażowej na premierowy koncert projektu szymonmówi
Wymykający się z ram muzycznych gatunków, zaskakujący obserwacjami i do bólu celny. I piękny....
szymonmówi to projekt wokalisty, kompozytora i tekściarza Szymona Żurawskiego, który tworzy piosenki opowiadające o problemach z otaczającym go światem, a zwłaszcza z relacjami z ludźmi. Do tworzenia inspiruje go szeroko pojęta popkultura w której szuka znanych tropów, by przetworzyć je przez własną wrażliwość i zaprezentować w świeżym wydaniu.

Szymon w swoich tekstach łączy obserwacje społeczne z intymnymi, prywatnymi przeżyciami swoimi i swoich przyjaciół. Jak sam przyznaje najbardziej inspirującymi do tworzenia rzeczy są te najstraszniejsze i najtragiczniejsze wydarzenia w życiu i historii świata. Nie boi się w swoich piosenkach poruszać tematów trudnych jak przemoc domowa (teledysk "Grochów" powstał przy współpracy z Centrum Praw Kobiet), katastrofa klimatyczna ("Najgorętsze lato w historii") czy rosnące w siłę ruchy anty-naukowe ("Pieśń młodych foliarzy").

17 września nakładem firmy Mystic Production ukazała się debiutancka płyta szymonmówi pt. "Coś się zepsuło". Płyta która na starcie zbiera bardzo dobre recenzje, i jest swoistą odpowiedzią na obecne czasy, tak jak 20 lat temu była legendarna już płyta Lenny Valentino „Uwaga jedzie tramwaj" wydana jesienią 2001 roku.
Producentem większości materiału na płycie jest Swiernalis, artysta związany z wydawnictwem Kayax (albumy "Drauma" i "Psychiczny Fitnes")

Skład zespołu
Szymon Żuławski - wokal, gitara
Katarzyna Łopata - wokal
Marcin Bocian - bas
Jarosław Kasprzak - gitara
Jacek Wieczorkowski - perkusja
Tomek Michalczewski - wizualizacje