Fatoumata Diawara - African beats w Gdańsku

Bilety na koncert Fatoumata Diawara - African beats w Gdańsku - 26-11-2021

Koncert Fatoumata Diawara - African beats w Gdańsku

Fatoumata Diawara

26.11.2021 20:00

Gdańsk(Pomorskie) - Klub Muzyczny Parlament


FATOUMATA DIAWARA W GDAŃSKU
26.11.2021 - Klub Muzyczny Parlament
African Beats

Fatoumata Diawara powraca do Polski! Znakomita, malijska piosenkarka wystąpi w listopadzie na dwóch polskich koncertach w ramach cyklu African Beats. Artystka odwiedzi Gdańsk 26 listopada. Przed nami magiczny wieczór w Klub Muzyczny Parlament, pełen energetycznej, afrykańskiej muzyki.

Fatoumata Diawara to jedna z najważniejszych reprezentantek sceny World Music. Jej pierwszy album "Fatou" z 2011 roku ukazał artystkę jako jeden z najważniejszych i najpiękniejszych głosów Afryki. Płyta została nagrana z udziałem takich gwiazd jak Toumani Diabate, Tony Allen oraz John Paul Jones z Led Zeppelin. Album został okrzyknięty najlepszym debiutem na scenie world music od wielu lat. Fatoumata w 2018 roku powróciła z nowym albumem "Fenfo" skomponowanym z muzykiem Matthieu Chedid. Album ten został nominowany do nagrody Grammy i zawiera ich wspólne, oryginalne kompozycje.

"Mathieu włożył miłość i swoje doświadczenie do muzyki i kultury Mali, ja zachowałam malijską i afrykańską tradycję bluesową. Wspólnie znaleźliśmy nowoczesne brzmienie łączące zwyczaje i współczesne brzmienia afrykańskie" powiedziała Fatoumata.

African Beats to cykl koncertów promujących w Polsce muzykę i kulturę Afryki. Organizatorzy w ramach serii zapraszają do Polski najlepszych, afrykańskich artystów. Raz w roku organizują też African Beats Festival, którego najbliższa edycja odbędzie się  w sierpniu 2022, w miejscowości Kawęczyn pod Warszawą.

Otwarcie drzwi o godz. 19. Początek o godz. 20.

Koncert odbędzie się w ramach cyklu African Beats.

Organizator: Agencja Perspektywy


Artystka wystąpi również 27 listopada w Warszawie, w klubie NIEBO.