Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" - 70-lecie Zespołu Śląsk - Koncert Jubileuszowy w Kołobrzegu

Bilety na koncert Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" - 70-lecie Zespołu Śląsk - Koncert Jubileuszowy w Kołobrzegu - 26-03-2022

Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" - 70-lecie Zespołu Śląsk - Koncert Jubileuszowy w Kołobrzegu

Zespół Pieśni i Tańca Śląsk

26.03.2022 19:00

Kołobrzeg(Zachodniopomorskie) - Hala Milenium


Sprawdź bilety

70-LECIE Zespołu ŚLĄSK - KONCERTY JUBILEUSZOWE


A TO POLSKA WŁAŚNIE - tym wybitnym programem Zespół Pieśni i Tańca Śląsk im. St. Hadyny pod dyrekcją Pana Dyrektora Zbigniewa Cierniaka wyrusza w jubileuszową trasę koncertową w Polsce. Artyści zaprezentują widzom najpiękniejszy repertuar ze swojego 70 - letniego dorobku, który stanowi już kanon polskiego tańca narodowego i ludowego. Zespół Pieśni i Tańca ,,Śląsk", to niezaprzeczalnie AMBASADOR Polskiej Kultury Narodowej, Kultury przez duże K, każdy ich koncert to wielkie wydarzenie, bez względu na miejsce wykonania, czy to w Polsce, czy w najdalszym zakątku świata.


W salach koncertowych, jak ranga miejsca nakazuje, zespół wystąpi w składzie ok. 100 artystów baletu, chóru. Przepiękne stroje w jakich występują artyści Zespołu " Śląsk '' swoją przebogatą kolorystyką i formą perfekcyjnie oddają nastrój wykonywanych utworów. Przeważającą część programu stanowią kompozycje i opracowania muzyczne Stanisława Hadyny, Wojciecha Kilara i układy choreograficzne Elwiry Kamińskiej oraz Juraja Kubanki, Władysława Stefanika i Jarosława Świątka - twórców potęgi i sławy Zespołu ,,Śląsk". W programie nie zabraknie ponadczasowych utworów: ,,Karolinka", ,,Ondraszek", ,,Hej te nasze góry" oraz tańców: ,,Taniec chustkowy", ,,Krakowiak", ,,Tańce górali podhalańskich" i wielu innych niezwykłych utworów.


Kolejny okrągły jubileusz Zespołu ,,Śląsk" za kilka lat - świętujmy zatem razem z zespołem ten piękny jubileusz na koncertach, warto skorzystać z nadarzającej się możliwości obcowania z tak wielką polską Kulturą, kto wie, kiedy nastąpi następny raz w naszym mieście.


ZAPRASZAMY!!!

Sprawdź bilety