Reggae, a Ty? - koncert Habakuk, Bas Tajpan, Ras Luta w Przecławiu

Bilety na koncert Reggae, a Ty? - koncert Habakuk, Bas Tajpan, Ras Luta w Przecławiu - 07-05-2022

Reggae, a Ty? - koncert Habakuk, Bas Tajpan, Ras Luta w Przecławiu

Habakuk , Bas Tajpan , Ras Luta

07.05.2022 18:00

Przecław(Zachodniopomorskie) - Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Przecławiu


Zapraszamy na najgorętszy tej jesieni mini festiwal reggae! Po raz pierwszy w Przecławiu! Poczujcie ciepło bijące ze sceny! A gościć będą na niej znani i cenieni: Habakuk, Bas Tajpan oraz Ras Luta! Pobujajmy się razem przy jamajskich rytmach! My czujemy Reggae, a Ty?

Rozkład jazdy:
18:00 Ras Luta
19:30 Bas Tajpan
21:00 Habakuk

Habakuk

Habakuk świętuje swoje 30-lecie!
W tym czasie zagrał ponad 1000 koncertów, wydał 9 albumów i kilkanaście singli, a jego piosenki znalazły się na wielu składankach. Choć kojarzony jest głównie z nurtem reggae, w muzyce zespołu można również odnaleźć elementy rocka, elektroniki, dubu czy folku.

Habakuk powstał w 1990 r. z połączenia grup Engaddi i Samuel. Pierwsze lata istnienia to mnóstwo prób, kilka nagranych i wydanych własnym sumptem kaset demo, a przede wszystkim liczne, pełne energii i pasji koncerty, które przyniosły uznanie fanów reggae w całej Polsce.

Na przestrzeni lat zespół wystąpił między innymi przed takimi gwiazdami reggae, jak Macka B, Junior Delgado, Mikey Dread czy Israel Vibration, a także supportował legendę funku George’a Clinton’a i barda alterglobalizmu Manu Chao.

W 2007 roku Habakuk jako pierwszy zespół z Europy wschodniej wystąpił na największym festiwalu świata, legendarnym brytyjskim Glastonbury. Był także headlinerem Przystanku Woodstock, a koncert ten został wydany na płycie DVD.

Wielkim przeżyciem był również występ na hiszpańskim festiwalu Rototom Sunsplash w roku 2015.

Grupa z powodzeniem koncertowała też w Irlandii, Niemczech, Czechach, Belgii, Austrii, na Ukrainie i na Słowacji. Przez 30 lat istnienia przez Habakuka przewinęło się bardzo wielu muzyków.

Od początku w jego składzie jest lider i założyciel Wojciech „Brodi” Turbiarz.Obecnie Habakuka tworzą:

– Wojciech „Brodi” Turbiarz – głos i gitara
– Wojtek Cyndecki – bas
– Kordian Nowicki – gitara
– Damian Kluźniak – instrumenty klawiszowe, głos
– Borys Sławenta – perkusja
– Konrad Gzik – saksofon
– Adrian Gzik – puzon
– Piotr Andrzej Całus – live dub mix

Bas Tajpan

BAS TAJPAN z Dąbrowy Górniczej to wokalista i autor tekstów, którego kariera rozpoczęła się w drugiej połowie lat 90-tych. Jako artysta solowy zaistniał na początku nowego wieku na albumach producenckich IGS-a oraz w solowym projekcie Gutka Mustafarai. Współpracował m.in. z takimi wykonawcami jak Junior Stress, Firma, Miuosh, Peja, Tabu Duby, Skorup, Fu czy Hemp Gru.

W 2007 roku wraz z Miuoshem założył projekt Fandango Gang. Efektem był wspólny album o tym samym tytule. Wydał cztery solowe albumy. Debiut “Korzenie i kultura” (2010) promowany był singlami “Korzenie i kultura” oraz “Potęga majestatu”. Wydany w 2012 roku przez Hemp Records “Made in Tajpan” przyniósł clipy “Podróż” oraz “Dla moich ludzi”. 9 stycznia 2015 roku na polki sklepowe trafił trzeci solowy album Bas Tajpana pt. ” Slavic Rasta” nakładem wytworni Slavic Rasta Label, promowany singlami „Niebo”, ” Muzyka buntu” oraz „Ukorzeniony Rap”. Czwarty solowy album Bas Tajpan ” Boso ale w ostrogach „, który promują single

” Żyj ” oraz ” Dookoła świat „. W 2020 r. nakładem MaxFlo Records miała premierę wspólna płyta Bas Tajpana i Bob One’a pt. ” Teraz” promowana min. singlami ” Po swojemu „, „Halo”, ” Ławka „, ” Nie martw się ” „Nic o nas bez nas „.

Bas zagrał setki koncertów w kraju i za granicą.

Ras Luta

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych i szanowanych artystów reggae w Polsce. Jego Kariera toczy się nieprzerwanie od 2004 roku. Do 2013 roku związany z trio wokalnym Eastwest Rockers, równolegle prowadzi i rozwija swoją solową karierę do dzisiaj, czego owocem jest bogata dyskografia, oraz najnowszy krążek artysty, koncepcyjny e-album „Jak Na Początku”. Ras Luta może również pochwalić się współpracą z wieloma osobistościami reprezentującymi różne style muzyczne, od Krzysztofa Krawczyka do ulicznego, hip-hopowego Hemp Gru.Muzyka Ras Luty pełna jest nadziei, wezwań do miłości, szacunku, zachowania jedności i człowieczeństwa w czasach, które zmuszają nas do czegoś zgoła odwrotnego. Artysta nie stroni również od ostrych komentarzy na tematy socjalne, a fundamentem jego muzyki są podstawowe, ważne dla nas wszystkich wartości – dobro, piękno, prawda, mądrość, ludzkie życie. W 2020 r. na świat wyszedł najnowszy album Artysty „Lepsze Dni”.Powiązane