Hai / Cinemon / Monsieur Premiere - Tak Brzmi Miasto w Lublinie

Bilety na koncert Hai / Cinemon / Monsieur Premiere - Tak Brzmi Miasto w Lublinie - 29-01-2022

Koncert Hai / Cinemon / Monsieur Premiere - Tak Brzmi Miasto w Lublinie

Cinemon , hai , Monsieur Premiere

29.01.2022 19:00

Lublin(Lubelskie) - Centrum Kultury - CK


hai - nowe zjawisko na polskiej scenie alternatywnej. Zespół łączy różne style, eklektyzm i spójność, psychodeliczne wycieczki i ładne melodie, niekonwencjonalny tekstowo, pełen oryginalnej energii scenicznej. jego muzyka oscyluje wokół alternatywy z domieszkami rocka, psychodelii, jazzu i post-rocka.

Cinemon - Trio powstało w 2006 roku w Krakowie. Podążając własnymi ścieżkami przez lata zagrali kilkaset koncertów w Europie, wydali siedem albumów studyjnych i live. Większość z nich organizowali, nagrywali czy wydawali samodzielnie – do dziś podejście DIY jest jedną z niezmiennych idei zespołu. Są także twórcami inicjatywy Tak Brzmi Miasto, która jest jedną z najważniejszych platform rozwoju polskiej sceny muzycznej, skupiając wokół siebie festiwal, konferencję branżową, inkubator, summercamp, a przede wszystkim społeczność nowej polskiej sceny.
Mówią, że grają RAW POP – surowo i prawdziwie, ale wciąż wokół piosenki. To smakowity blend klasyki lat 70, sceny Seattle lat 90 i współczesnej alternatywy.

Monsieur Premiere to alternatywny, wrocławski zespół, którego muzykę można uplasować na pograniczu alternatywnego rocka z domieszką psychodelii lat 70. Swoją przygodę rozpoczęli od projektu Ranch Sessions, z którym w 2017 r. wydali
pierwszy singiel pt. „Talizman”. Blisko rok później wrócili na Rancho w Bogdaszowicach i w trzy noce zarejestrowali materiał na swoje pierwsze wydawnictwo. Debiutancka EP „Popiół i Proch” została wydana nakładem Ranch Sessions w marcu 2019 r. i zyskała pozytywne opinie słuchaczy i dziennikarzy muzycznych. Wydawnictwo promowały trzy single: „Lot No. T350”, „Noche de la Muerte” oraz tytułowy „Popiół i Proch”. Dusza Monsieur Premiere to stare, żywe instrumenty oraz vintage’owe brzmienia okraszone delikatną produkcją muzyczną. Czerpią również inspiracje ze współczesnej sceny muzycznej Nashville, sprawnie łącząc klimaty Dana Auerbacha z podopiecznymi wytwórni Third Man Records Jacka White’a. Zespół w obecnym składzie to Tom J, Konrad Karolczyk, Piotr Grzegorowski i Mateusz Rup. W marcu 2021 zespół wydał nowy singiel pt. „Późno chodzimy spać”.