24 lata klubu Blue Note: Henryk Miśkiewicz Full Drive w Poznaniu

Bilety na koncert 24 lata klubu Blue Note: Henryk Miśkiewicz Full Drive w Poznaniu - 12-02-2022

Koncert 24 lata klubu Blue Note: Henryk Miśkiewicz Full Drive w Poznaniu

Henryk Miśkiewicz Full Drive

12.02.2022 20:00

Poznań(Wielkopolskie) - Blue Note Jazz Club


Full Drive - łączący jazz, funky, swing i blues - niesie świeżość, dobrą energię i jest wciąż na fali! To nowe kompozycje, nowe pomysły i „stare”, sprawdzone sposoby na porwanie publiczności w znanych utworach, ale też w tych napisanych specjalnie na ten skład nie tylko przez lidera, ale i pozostałych muzyków.

Henryk Miśkiewicz - uhonorowany Fryderykiem w kategoriach Jazzowy Album Roku 2002 ("Lyrics"), Jazzowy Muzyk Roku 2004 oraz Jazzowy Artysta Roku 2012. Przez wiele lat zwycięzca plebiscytu Jazz Top magazynu "Jazz Forum" w kategoriach saksofon altowy i klarnet. Wszystkie jego płyty, łącznie z „More Love”, „Remembrances”, „Kakaruka”, „Ja nie chce spać” czy „Full Drive”, nominowane były do Fryderyków. On sam został nagrodzony za całokształt pracy muzycznej prestiżowymi nagrodami Mateusza oraz Oskarem Jazzowym. Koncertował na wielu festiwalach w Europie. Grał z czołowymi polskimi muzykami jazzowymi. Koncertował również z Joe Lovano, Orkiestrą Paula Kuhna. W ramach projektu Anny Marii Jopek współpracował z Patem Methenym. W 2021 roku świętował swoje 70. urodziny, z okazji których jego córka, Dorota, zaprosiła go do nagrania płyty "Nasza miłość" - głównie z jego własnymi kompozycjami, do których teksty dopisali wybitni poeci.

Współpraca Marka Napiórkowskiego z Henrykiem Miśkiewiczem trwa od ich spotkania na scenie w zespole Anny Marii Jopek. Potem w zespole Henryka Miśkiewicza Full Drive, a z czasem Marek zaprosił Henryka do swojego sekstetu. Napiórkowski jest czołowym polskim gitarzystą, a brzmienie jego gitary można usłyszeć na ponad 100 płytach! Grał i nagrywał m.in. z Patem Metheny, Mino Cinelu, Richardem Boną, Gregoirem Maretem, Sugar Blue, Marcusem Millerem, Angélique Kidjo, Tomaszem Stańko. Aktywnie prowadzi własne zespoły (sekstet, kwartet, trio oraz duet z Arturem Lesickim) i współpracuje na stałe z Dorotą Miśkiewicz. Od 2013 roku jest uznawany za najlepszego polskiego gitarzystę w ankiecie Jazz Top czytelników magazynu "Jazz Forum". Jego autorskie płyty otrzymały nominacje do Fryderyków, a jedna - z kołysankami autorstwa gitarzysty w wykonaniu Natalii Kukulskiej - otrzymała tę nagrodę. Obecnie oprócz działalności koncertowej prowadzi klasę gitary na Uniwersytecie Muzycznym w Warszawie oraz autorską audycje jazzową w Radiu Internetowym Nowy Świat.

Sławomir Kurkiewicz - kontrabasista najbardziej znany z ponad 20-letniej współpracy z Tomaszem Stańko oraz Marcin Wasilewski Trio, uznawaną za jedną z czołowych formacji europejskiego jazzu swojego pokolenia. Od 2001 jest związany z monachijską
wytwórnią fonograficzną ECM, dla której nagrywał między innymi z Joe Lovano, Manu Katche i Janem Garbarkiem. Występował także z takimi artystami jak Charles Lloyd, John Surman, Dino Saluzzi, David Virelles, Dayna Stephens, Joey Baron, Craig Taborn, Marilyn Mazur i wielu innych.

Michał Miśkiewicz - syn Henryka, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie perkusji na wydzial jazzu. Był wieloletnim członek kwartetu Tomasza Stańko, od najmłodszych lat zapraszany był do formacji takich artystów, jak Jan „Ptaszyn” Wróblewski, Tomasz Szukalski, Wojciech Karolak, a także Piotr Wojtasik i Maciej Obara. Na stałe gra z Marcin Wasilewski Trio. Występował na wielu światowych festiwalach jazzowych. Po trasie koncertowej w Polsce, poświęconej swojemu ulubionemu perkusiście - Tribute to Tonny Williams - został doceniony również przez czytelników "Jazz Forum" i stanął na czele ankiety w kategorii swojego instrumentu.
Ostatnie osiągniecie Michała to współpraca z Joe Lovano i duża trasa po Europie wraz z MW Trio.

Henryk Miśkiewicz – saksofony, Marek Napiórkowski – gitary, Sławomir Kurkiewicz – gitara basowa, Michał Miśkiewicz – perkusja

bilety:
90 zł - pierwsza pula,
120 zł - druga pula

Uwaga! Zgodnie z obowiązującymi od 15 grudnia przepisami epidemicznymi, do otwartej sprzedaży przeznaczone jest jedynie 30 proc. biletów. Pozostałe 70 proc. mogą kupić jedynie osoby zaszczepione. Kupując bilet z puli dla zaszczepionych wyrażasz zgodę na zweryfikowanie przy wejściu na koncert ważności certyfikatu szczepień. Brak ważnego certyfikatu spowoduje odmowę wejścia na koncert. W tej sytuacji nie przysługuje zwrot należności za bilet.